Menu
  • Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Eco Cotton jest włóczką bawełnianą z dodatkiem włókna poliestrowego w proporcjach 85% bawełny i 15% poliestru. Włóczkę tą tworzą dwie ze sobą skręcone nitki, z których każda okręcona jest cieniutką nicią poliestrową, niewidoczną gołym okiem. Ma ona za zadanie uchronić bawełnę przed zbytnim rozciąganiem, co nie jest bez znaczenia, jeśli przeznaczymy ją na odzież. Zabezpieczy ją w ten sposób przed zbytnim wyciąganiem się, szczególnie po praniu. W dotyku włóczka ta jest lekko sznurkowa o minimalnie nierównej powierzchni, nie mającej wpływu na efekt końcowy. Włóczka YarnArt Eco Cotton jest produktem
wytwarzanym w trosce o naturę, o czym świadczy symbol zielonego punktu, który jest stosowany przez producentów mających podpisane specjalne umowy z organizacjami do spraw recyklingu i odzysku co w praktyce oznacza, że bierze on udział w procesach chroniących środowisko naturalne.
Z podwójną więc adoracją potraktujemy tą włóczkę wykonując z niej ubrania, ozdabiając nią artykuły domowego użytku, dziergając z niej elementy wystroju wnętrz. Nie bez znaczenia też jest grubość tej włóczki, a to dlatego, że grubsza bawełna bardziej zatrzymuje ciepło niż ta cienka, którą zazwyczaj przeznaczamy na letnie wyroby, spodziewając się głównie chłodzenia. Włóczka YarnArt Eco Cotton sprawi zatem dużo przyjemności osobom szukającym włóczki bawełnianej na odzież jesienną i zimową, będącej alternatywą dla sztucznych przędz antyalergicznych. Rzadko bowiem zdarza się, ażeby uczulały włókna bawełniane. Warto też nadmienić, że to nie jest ostatnie słowo producenta dotyczące cieplejszych przędz z naturalnych włókien. W zanadrzu czeka dużo grubsza bliźniacza włóczka YarnArt Eco Cotton XL.

Włóczka YarnArt™ Eco-Cotton

Włóczka YarnArt Eco Cotton jest przędzą bawełnianą z niewielkim dodatkiem poliestru. Dotąt spotykaliśmy się z włóczkami bawełnianymi bardzo cienkimi takimi jak Begonia czy Cotton soft, które przyrównywane były raczej do grubości kordonka, a ich zadaniem dla ciała było miłe chłodzenie. Natomiast Eco Cotton jest dużo grubsza o przekroju około 2mm, czyli już nie tak delikatna jak wyżej wymienione i może z powodzeniem konkurować z włóczkami o pierwszeństwo na planowany jesienno-zimowy sweter czy sukienkę. Włóczka YarnArt Eco Cotton  ma jeszcze dodatkową cechę plasującą ją wśrod włóczek bawełnianych. Banderola jej zawiera symbol zielonego punktu, tak więc słowo „eco” występujące w tytule tej włóczki należy potraktować poważnie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1