• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Firma Fistas Corporatin jest producentem klasycznych i fantazyjnych przędz, przekładających się na liczbę 8.000 produktów, w skład których wchodzą nici i przędze do różnych rodzajów działalności handmadowej. Przedmiotem naszych rozważań jest włóczka Himalaya, która stanowi pokaźny pakiet asortymentowy wspomnianej firmy. Nie bez znaczenia jest też fakt dbałości firmy o nowoczesność i nowatorstwo, które przekładają się na niebanalne i interesujące połączenia przędz oraz zastosowanie nowej technologii w wyrobie włókien sztucznych takich, aby swoimi właściwościami do złudzenia przypominały włókna naturalne i powielały ich właściwości.

Włóczka Himalaya w swoim asortymencie posiada wiele różnych ręcznych, dziewiarskich, gobbelinowych i hobbystycznych przędzy, do użytku zarówno zimowego jak i letniego, w przeróżnych mieszankach - naturalnych i sztucznych. Przykładem interesującego duetu jest włóczka Himalaya Padisah, która w swoim składzie ma wełnę i dralon. Dralon to niezmiernie cienkie włókno akrylowe, miękkie i puszyste, grubością przypominające nici, doskonale nadające się do połączeń z wełną, którą wzmacnia, dodaje puszystości i wytrzymałości. To nowoczesne, wysokogatunkowe włókno jest też jedynym składnikiem dla innej włóczki - Himalaya Mercan, której skład to z kolei micro dralon - antybakteryjna przędza składająca się z wielu bardzo cienkich, mikro włókien, zapewniająca doskonałą przepuszczalność powietrza, miękkość, gładkość i lekkość w noszeniu. To jednak nie jedyne walory, jakie posiada włóczka Himalaya. Ta, przy której chętnie zatrzymamy wzrok, to włóczka akrylowa Himalaya Everyday Bebe i Himalaya Everyday Big – antypilingowa, co w praktyce oznacza, że nie ulega zmechaceniu, a więc nie doczekamy w naszym swetrze odbierających urok kuleczek, do tego niezniszczalna w użytkowaniu i bardzo wygodna w pielęgnacji, z przeznaczeniem również na wyroby dla dzieci. Na uwagę zasługuje też kolorystyka włóczek. Znajdziemy tu przyjemne barwy w kolorze ziemi, spokojne szarości, morskie otchłanie i energetyczne zastrzyki, a zdarzają się melanże trzy w jednym, jak na przykład włóczka Himalaya Sweet Roll. Warto dowiadywać się o nowościach marki Himalaya, bo zapewne zaskoczy nas jeszcze wieloma swoimi produktami.

Włóczki HiMALAYA™

Włóczka Himalaya to markowa włóczka tureckiej firmy od lat zajmującej się produkcją przędzy tekstylnej. Firma dbająca o rozwój, co ma odniesienie w nowoczesnych wyrobach z nowatorskimi rozwiązaniami, np. takimi, jak akrylowa włóczka antypiling Everyday Bebe lub Everyday Big czy włóczka z micro dralonu Mercan. Nie brakuje tu też klasycznych włóczek wełnianych i z mieszankami jak Himalaya Padisah - połączenie wełny z dralonem, a także niezwykle delikatnych i miłych włóczek na wyroby dla dzieci, tak jak pluszowa włóczka Dolphin Baby i trzykolorowa włóczka akrylowa - Sweet Roll. Zapoznając się z właściwościami stosowanych w tej marce włókien, możemy śmiało stwierdzić że i do handmadowych wyrobów wkraczają włóczki nowej generacji.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 24 z 313
Sortuj wg:
strona: z 14