• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sutasz - rodzaj ręcznego haftu. Do sutaszowych zdobień wykorzystuje się sznurek sutasz o specjalnym splocie. Nazwa techniki pochodzi z języka francuskiego - soutache, które oznacza szamerunek. Soutache wywodzi się z kolei z języka węgierskiego - sujas oznaczającego plecionkę. Techniką sutasz można zdobić niemal wszystko. Technika sutasz najbardziej jest znana i najczęściej wykorzystywana do robienia biżuterii, ale równie efektownie można nią ozdabiać bluzki, suknie, torby, czy buty.
Techniką sutasz najczęściej wykonuje się biżuterię. Warto obejrzeć takie produkty, ponieważ zazwyczaj są to dzieła godne podziwiania: bransoletka sutasz, naszyjnik sutasz, kolczyki sutasz. Bizuterię wykonaną z sutaszu możecie nosić na codzień (mniej misternie wykonane działa - np. delikatne kolczyki), ale szczególne uzasadnienie ma noszenie biżuterii sutasz do strojów wieczorowych. Dokładnie wykonane naszyjniki z użyciem wielu kolorowych kaboszonów będą niezwykle pięknie prezentowały się do czarnej długiej sukni balowej.
Do wykonywania produktów hand made techniką sutasz potrzebować będziecie nici, igieł, kaboszonów, koralików drobnych lub koralików toho oraz sznurków do sutaszu.
Ciekawostka: Technika soutache nie jest dla każdego. Technika ta zarezrwowana jest dla osób wykazujących się dużą cierpliwością. Niektóre z sutaszowych dzieł tworzy się od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. To powoduje, że niepozornie wyglądająca bransoletka zrobiona techniką sutasz powstawała na przykład 10-20 dni. To niesamowite.
Polecamy bliższe przyjrzenie się tej technice. Warto się nią zainteresować i sprawdzić swój poziom cierpliwości i dokładności. Zapraszamy na zakupy prduktów do soutache.

x

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.