• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Łączniki jubilerskie oraz elementy ozdobne do bransoletek są podstawowymi akcesoriami do ozdabiania wykonywanej przez rękodzielników biżuterii. Ozdabiamy nimi zarówno bransoletki jak i naszyjniki. Rzadziej inne ozdoby, jak pierścionki, kolczyki czy broszki. Łączniki do biżuterii dużej wielkości, do kilkunastu centymetrów, są zazwyczaj głównymi elementami bransoletek. Najpopularniejszymi motywami dużych łączników są serce, krzyż, znak nieskończoności i wiele innych. Są one wyprofilowane w formę lekkiego łuku po to, by dostosować się do anatomii nadgarstka. Niektóre łączniki jubilerskie mają na swoich końcach niewielkie kółka, do których możemy przymocować dalsze elementy bransoletki jak łapaczki czy kółka montażowe. Można też przez nie przełożyć sznurki jubilerskie i wykonać w ten sposób bardzo modną i wygodną bransoletkę sznurkową. Ze sznurków związujemy węzełki w taki sposób, by móc je przesuwać po sznurku i tym sposobem regulować długość bransoletki. Często łącznik jubilerski lub jubilerski element ozdobny umieszczamy w kolczyku pomiędzy biglem, a ozdobną częścią wisząca. Należy pamiętać wówczas o kolorystycznej zgodności metalowych elementów. Czasami łączniki do bransoletek i elementy ozdobne pełnią nawet rolę "ratownika". Jeśli bransoletka czy naszyjnik, który zrobiliśmy jest za krótki możemy wówczas podłączyć do niego łącznik do bransoletki i za jego pomocą wydłużyć a zarazem uratować cały projekt. Szczególny rodzaj elementów ozdobnych stanowią tunele shamballa. To wyjątkowa propozycja na rynku elementów do wyrobu biżuterii. Są to niezwykle ozdobne, wysadzane świecącymi cyrkoniami dodatki. Wystarczy założyć je na odpowiedniej średnicy rzemień okrągły lub sznurki shamballa i w prosty sposób stworzyć bransoletkę lub naszyjnik na wielkie wyjście.

Rodzaje:
Łączniki do biżuterii i elementy ozdobne do biżuterii różnią się miedzy sobą materiałem z jakiego są wykonane (stopy metali i akryl), rozmiarem (od kilku do kilkunastu centymetrów), kolorem (srebrny, złoty, miedziany, niebieski, różowy i inne) a także obecnością dodatków (cyrkonie). Niektóre łączniki do bransoletek mają na swoich końcach niewielkie kółka, do których możemy przymocować dalsze elementy bransoletki jak łapaczki, kółka montażowe czy przewiązać przez nie sznurki jubilerskie.

Z czego są zrobione:
Łączniki jubilerskie i elementy ozdobne do bransoletek produkowane są ze stopów metali. Stopy te zazwyczaj charakteryzują się przewagą jednego pierwiastka w składzie. Mogą mieć kolor srebrny, złoty, miedziany w różnych odcieniach. Mogą również być w kolorze starego złota, które wyglądem przypomina mosiądz. Łączniki i elementy ozdobne wykonywane są także z akrylu. Jest on zwykle pokryty warstwą ozdobną nadająca mu kolor i połysk. Łączniki i elementy ozdobne mogą także na swojej powierzchni mieć umocowane drobne cyrkonie.

x

Łączniki do biżuterii i inne elementy ozdobne to nieodłączne komponenty każdej dobrze zaprojektowanej biżuterii. Potrafią wyrazić i oddać charakter biżuterii, dopasować ją do stylu, w jakim czujemy się najlepiej. Łączniki jubilerskie i elementy ozdobne do tworzenia biżuterii są półproduktami uniwersalnymi, dlatego tez posłużą nam do wyrobu zarówno naszyjników, bransoletek jak i kolczyków czy pierścionków. Łączniki i elementy ozdobne pełnią głównie funkcje dekoracyjne, choć duże łączniki stanowią też ważny element całej konstrukcji bransoletki. Różnorodność wzorów w jakich można spotkać łączniki do bransoletek i elementy ozdobne powoduje, że są to jedne z częściej używanych i chętniej kupowanych półfabrykatów do biżuterii. Mogą być ozdobione cyrkoniami, ornamentami lub mieć gładką powierzchnię. Umiejętne użycie łączników jubilerskiech i elementów ozdobnych do bransoletek sprawi, ze biżuteria zaprojektowana z ich udziałem będzie niepowtarzalna.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.