• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Końcówki do wklejania to jeden z podstawowychy półproduktów do wkonywania biżuterii. Przy ich pomocy możemy wykończyć wszelkiego rodzaju ozdoby wykonane ze sznurków, linek, rzemieni i tym podobnych. Występują w bardzo wielu kształtach i rozmiarach oraz materiałach, z których są wykonane. Najczęściej przybierają kształt przypominający dzwoneczek. Równie często spotyka się też kształt walca o różnych średnicach. W obydwu przypadkach w górnej części znajduje się oczko (uchwyt) do którego można przymocować zapięcie (do połączenie zapięcia z końcówką wykorzystać można kółeczka montażowe). Zdarza się również, że w projekcie są luźno zwisające końce rzemieni lub sznurków, do których nie mocowane są zapięcia. W tym przypadku można je zabezpieczyć za pomocą końcówek do wklejania bez oczka.  Zaletą zakończeń do wklejania jest trwałość, wygoda i łatwy sposób montażu. W sklepie Pasart.pl można znaleźć modne i chętnie wykorzystywane przez rękodzielników zakończenia tego typu. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały (rzemienie lub sznurki) oraz końcówki i połączyć je za pomocą kleju jubilerskiego. Kursy biżuterii z użyciem końcówek do wklejania znaleźć można na blog.pasart.pl

Z czego są wykonane:
Końcówki do wklejania wykonane są najczęściej z rozmaitych stopów metali. Wśród nich można znaleźć między innymi: miedź, mosiądz, srebro, brąz i inne (mieszanki). Właśnie dzięki mieszaniu różnych metali oraz powlekaniu metalicznymi warstwami jest wśród końcówek do wklejania wiele dostępnych kolorów: srebrny, złoty, stare złoto, czarny, srebrny oksydowany i miedziany.

Podział końcówek do wklejania:
Półprodukty takie możemy podzielić na następujące kategorie:
*według koloru: złote, srebrne, miedziane, czarne oraz ich odmiany. Możemy je dopasować do charakteru biżuterii, innych materiałów oraz okazji. Najczęściej wybierane i najbardziej uniwersalne są końcówki w kolorze srebrnym i złotym. Stosując różne końcówki, za każdym razem można uzyskać inny, zaskakujący efekt.
*według kształtu: końcówki okrągłe i płaskie. Kształt dobieramy najczęściej do kształtu przekroju rzemienia czy też sznurka jaki chcemy wykorzystać lub stylu ozdób które chcemy wykonać. Przy ozdobach sportowych, bardziej casual’owych lepiej sprawdzą się prostsze i skromniejsze końcówki, a przy bogatszych ozdobach na przykład wieczorowych możemy użyć tych ozdobnych lub z grawerem.

x

Twórcy biżuterii ręcznie wykonywanej dobrze wiedzą jakim niezbędnym przy pracy materiałem są końcówki do biżuterii, szczególnie cenione są te do wklejania. To właśnie końcówki do wklejania decydują jak wykończona będzie nasza biżuteria i jaki będzie miała ostateczny styl i charakter. Końcówki do wklejania mają najróżniejsze kształty i rozmaite zastosowania. Dzięki temu można je dopasować do wielu ozdób i projektów. Są proste w zastosowaniu i świetnie nadają się również dla poczatkujących. Przy ich pomocy wykonać można bransoletki, kolczyki, naszyjniki i wiele innych ozdób.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.