• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Końcówki do zaciskania to półfabrykaty, które są podstawą w tworzeniu biżuterii. W końcu każdy twórca rękodzieła wie, jak ważna jest trwałość i estetyka w wykończeniu biżuterii. Sprawdzają się przy bardzo wielu materiałach. Możemy nimi wykończyć między innymi sznurki (te zwykłe, plecione i satynowe), wszelkiego rodzaju rzemienie (choć najczęściej stosowane są przy rzemieniach o kształcie płaskim) lub różnego rodzaju linki. Do zakończenia każdego z tych materiałów potrzebne są nieco inne końcówki, ale zawsze mocowane przez zacisk. Końcówki do zaciskania składają się z dwóch, połączonych ze sobą, płaskich powierzchni, które zaciskamy na rzemieniu, sznurku lub innym materiale, który chcemy wykończyć. Wykonane są one z miękkiego materiału dzięki czemu w łatwy sposób można je ściśle zamknąć. Każda z nich posiada również oczko lub uchwyt  umiejscowiony końcu. Do niego możemy podłączyć kółeczka montażowe lub zapięcie. Końcówki do rzemieni najczęściej posiadają jeszcze ząbki przytrzymujące dobrze materiał. Sprawdzą się one szczególnie dobrze przy wykańczaniu płaskich rzemieni lub sznurków plecionych, które również mają bardziej płaski przekrój. Aby użyć zakończeń do zaciskania nie potrzebujemy kleju ani specjalnych narzędzi. Wystarczy palcami zacisnąć je na końcach materiału z którego wykonana jest nasza biżuteria. W razie potrzemy możemy pomóc sobie płaskimi szczypcami. Jeśli chcemy zakończyć kilka linek jubilerskich najpierw dobrze jest połączyć je zaciskiem (jest to specjalna kuleczka którą spłaszcza się aby przytrzymać razem końcówki linek), a potem dodać końcówkę do zaciskania. Końcówki do zaciskania bardzo dobrze sprawdzają się praktycznie we wszystkich typach biżuterii – naszyjnikach, bransoletkach, a nawet kolczykach. Dobierając odpowiedni materiał możemy za każdym razem wykonać ozdoby o różnym stylu. Ze sznurków plecionych może powstać biżuteria w stylu boho lub romantyczna,  gdy zastosujemy rzemienie możemy wykonać biżuterię bardziej młodzieżową  lub rockową. Natomiast gdy użyjemy rzemieni w ciemnych kolorach lub nabijanych ćwiekami ozdoby mogą nabrać bardziej męskiego charakteru.

Z czego są wykonane:
Końcówki do zaciskania musza być wykonane z bardziej miękkich materiałów niż inne półfabrykaty (na przykład zapięcia czy bigle). Najczęściej są to stopy metali nieszlachetnych  takich jak mosiądz, miedź, srebro, brąz i inne.


Podział końcówek:
Końcówki służące do zaciskania możemy podzielić następująco:
* według zastosowania:
- końcówki do wykańczania rzemieni i sznurków plecionych (najczęściej stosowane przy bransoletach)
- końcówki do wykańczania linek i sznurków zwykłych (najczęściej wykorzystujemy je do naszyjników)
* według koloru
- końcówki złote, srebrne, srebrne oksydowane, stare złoto, czarne
Dzięki dużej liczbie dostępnych kolorów możemy dopasować końcówkę do stylu naszej biżuterii i do innych dodatków.

x

Końcówki do biżuterii dzielą się na dwie grupy, a jedną z nich są właśnie końcówki zaciskowe. Popularne i chętnie wybierane przez twórców ze względu na wszechstronne zastosowanie. Mimo, że końcówkami tymi można wykończyć wiele materiałów: między innymi linki, sznurki, rzemienie to szczególne popularne stały się wraz z nastaniem mody na bransoletki z płaskich rzemieni lub sznurków plecionych. Końcówki zaciskowe występują w wielu szerokościach i kolorach. Do stylizacji można dobrać odpowiednią i w łatwy oraz szybki sposób wykańczając naszą biżuterię.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.