• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Srebro jest metalem szlachetnym znanym człowiekowi od starożytnych czasów. Ma ono piękny, srebrzystobiały kolor, jego powierzchnia ma lśniący połysk i daje się ją łatwo polerować. Przedmioty wykonane z elementów srebrnych zawsze były uważane za drogocenne, dlatego półfabrykaty srebrne cieszą się takim dużym powodzeniem. Dawniej metal ten wykorzystywano do wyrobu wielu przedmiotów, wśród nich były też bransoletki i koraliki srebrne. Produkty te miały funkcję ozdobną, użytkową lub łączyły je obie. Ze srebra wyrabiało się między innymi takie przedmioty, jak: łyżeczki, patery, kufle, cukiernice czy sosjerki. Było również stosowane jako środek płatniczy. Obecnie, poza produkcją półfabrykatów srebrnych i srebrnej biżuterii, srebro wykorzystuje się do produkcji filmów fotograficznych, styków elektrycznych i luster. Srebro wykazuje także właściwości bakteriobójcze. Półfabrykaty srebrne są chętnie stosowane przez osoby ceniące sobie klasyczne dodatki i wykończenia biżuterii.
Elementy srebrne spotykane na rynku elementów do wyrobu biżuterii są akcesoriami wyjątkowymi. Stanowią zazwyczaj składniki wytwornej i eleganckiej biżuterii. Akcesoria srebrne używane do wyrobu biżuterii nadają jej elegancji i klasycznego uroku. Można z nich wykonać wszystkie rodzaje biżuterii: od drobnych form jak pierścionki, kolczyki czy broszki, po te większe jak bransoletki czy naszyjniki. Ze srebra można wykonać także te bardziej niespotykane jak choćby sekretniki zawieszane na łańcuszkach. Srebrne półfbrykaty są specjalną gałęzią elementów do biżuterii ze względu na niezwykłe właściwości samego srebra. Srebro 925 jest metalem ciągliwym i plastycznym, dlatego też srebrne druty możemy wykorzystywać między innymi w technice wire-wrapping. Drut srebrny jest w niej wyginany i skręcany na różne strony i sposoby. Z grubszych drutów wykonuje się bazę projektu, zaś cieńszymi drutami owija się ją. Półfabrykaty ze srebra pięknie się prezentują, kiedy poddamy je procesowi oksydacji. Jest to czynność polegająca na zanurzeniu w roztworze oksydy srebrnego przedmiotu. Podczas oksydowania powierzchnia półfabrykatu wykonanego ze srebra zostaje utleniona poprzez pokrycie się tlenkami. Oksydowanie półfabrykatów ze srebra ma na celu pokazanie estetycznych walorów srebra a przy okazji zwiększa jego właściwości antykorozyjne. Elementy ze srebra poddane procesowi oksydowania nabierają ciemniejszego koloru. Im dłużej półprodukt srebrny jest zanurzony w roztworze oksydy, tym jego barwa jest ciemniejsza. Dla uzyskania ciekawych efektów na powierzchni oksydowanych przedmiotów możemy poddać je miejscowemu przecieraniu, co służy podniesieniu walorów estetycznych. Oksydowane półfabrykaty do biżuterii wyglądają bardziej tajemniczo. Niewątpliwą zaletą półfabrykatów srebrnych jest to, że mogą je stosować osoby o skórze wrażliwej i alergicznej.

Rodzaje:
Półfabrykaty ze srebra możemy podzielić ze względu na próbę srebra z jakiej są wykonane oraz ze względu na rodzaj funkcji jaki spełniają w biżuterii. Próba wybita na półfabrykatach ze srebra mówi o zawartości czystego srebra w oznaczonym elemencie srebrnym. I tak półprodukt do biżuterii wykonany ze srebra próby 925 oznacza, że czystego srebra w tym półfabrykacie jest 92,5 %, zaś półprodukt srebrny o próbie 800 oznacza, że jest w nim zawarte 80% czystego srebra. W taki sam sposób odczytujemy wszystkie wybite na półfabrykatach srebrnych próby. Wśród popularnych półfabrykatów do biżuterii wyróżnić możemy: srebrne bigle, druty jubilerskie, końcówki, kółka, krawatki, srebrne łańcuszki, bazy biżuterii, srebrne zawieszki, zapięcia, szpilki jubilerskie, srebrne łapaczki i wiele innych półfabrykatów ze srebra.

Z czego są zrobione:
Półfabrykaty ze srebra wykonane są stopów metali, w których przeważającym składnikiem jest srebro. Ilość czystego srebra w półfabrykacie oznaczona jest próbą na nim wybitą. Głównymi źródłami srebra są rudy miedzi, miedzi z niklem, złota, ołowiu i ołowiu z cynkiem.

Półfabrykaty srebrne
do wyrobu biżuterii są w Polsce bardzo popularne. Znaczna część modnej biżuterii ręcznie robionej jest tworzona z wykorzystaniem półfabrykatów ze srebra. Jako nieliczne z dostępnych w sklepach nie uczulają i kojarzone są z lepszą jakościa. Stąd wykorzystanie ich na taka dużą skalę. Potrzeba tworzenia przeróżnych, unikatowych projektów biżuteryjnych wykorzystując półfabrykaty srebrne wynika z chęci noszenia biżuterii hand made przez wiele osób. Od osób publicznie znanych po każdego z nas. Biżuteria srebro 925 może być robiona przez każdego z Was. Do projektów njaszęściej używane są:
kolczyki - bilgle srebrne, szpilki srebrne oraz koraliki
bransoletki - rzemienie jubilerskie, końcówki srebrne do rzemieni oraz kółeczka srebrne
wisiory - łańcuszek srebro 925, karabińczyki srebrne oraz zawieszki Swarovski Elements.

W pasart.pl znaleźć można różne akcesoria srebrne, praktycznie wszystkie, które są wykorzystywane w procesie tworzenia biżuterii. W sklepie znajdziecie szeroki wybór niezbędnych półfabrykatów. Wybierać możecie spośród takich jak: srebrna baza bransoletki, baza broszki, baza kolczyka, bigle, drut jubilerski ze srebra i wiele, wiele innych niezbędnych komponetów srebrnych. Tutaj czekaja na Ciebie półfabrykaty srebro 925 w tysiącach. Zacznij tworzyć i Ty. Powodzenia!
Najchętniej odwiedzane podkategorie w taj kategorii to: łańcuszek srebrny, przekładki srebrne, rurki ze srebra, bigle srebrne oraz zapięcia srebrne.

x

O jakości biżuterii hand-made świadczy nie tylko staranność wykonania ale i materiały jakimi jest wykończona. Wykonując bardzo pracochłonne i wymagające niezwykłej precyzji techniki, takie jak beading, sutasz czy wirewraping, warto zainwestować w półfabrykaty srebrne. Akcesoria srebrne takie jak bigle, końcówki czy zapięcia, doskonale podkreślą jakość naszej pracy i co najważniejsze zapewnią długi okres użytkowania naszego dzieła. Srebro 925 łatwo się czyści i nie rdzewieje w kontakcie z wodą, dlatego mamy pewność, że na zawsze zachowa swój wygląd. Na niektóre okazje takie jak ślub, chrzest czy inne ważne wydarzenia, biżuteria ze srebrem jest obowiązkowa. Nawet drobne wykończenia, takie jak srebrne półfabrykaty, dopełniają elegancki strój i podkreślają dobry gust właścicielki biżuterii.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.