• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bigle zamknięte to metalowe półfabrykaty do wyrobu biżuterii, które stanowią bazę kolczyka. Są bardzo wygodnym i często używanym rodzajem bigli. Dzięki zamykanej konstrukcji są bezpieczne, uniemożliwiające wysunięcie się kolczyka z ucha. Ich niewątpliwa zaletą jest też dobra cena. Do zamocowania części ozdobnej kolczyka do bigla nie potrzebujemy, w odróżnieniu do bigli otwartych, zastosowania narzędzi jubilerskich. Część ozdobną po prostu nakładamy na bigiel i zapinamy go. Bigle zamknięte stanowią dobry komponent do kolczyków dla dzieci. A to dzięki temu, że mają bezpieczne zapięcie i są lekkie, bo wykonane zazwyczaj z cieńszego niż bigle otwarte drutu. Ich kształt został tak zaprojektowany, by utrzymanie kolczyka w uchu nie stanowiło żadnego problemu. Do bigli zamkniętych możemy przymocować na dole kółeczko montażowe, które będzie stanowiło podstawę części wiszącej kolczyka. Do kółka możemy wówczas przymocować kolorowe koraliki wykonane z różnych materiałów, jak szkło, akryl, zamsz czy kamienie naturalne. Możemy też zawiązać na kółku kolorowe sznurki jubilerskie, a na nich umieścić koraliki drobne lub koraliki toho. Pomysłów na wykorzystanie bigli zamkniętych do stworzenia kolczyków jest całe mnóstwo, należy tylko pozwolić puścić wodze fantazji i zrealizować swój artystyczny projekt.

Rodzaje:
Możemy podzielić na bigle proste i bigle ozdobione kulką. Bigle zamknięte proste, czyli tak zwane pętelki to bigle bez dodatkowych ozdób. Na całej długości bigiel jest odpowiednio wyprofilowanym drutem w jednym rozmiarze zakończonym zapięciem w postaci haczyka. Do bigli zamkniętych prostych zaliczamy, nieczęsto spotykane bigle rybki zapinane. Bigle te mogą także przybrać formę koła. Te z kulką to bigle, na których umieszczona kulka przeciwdziała zbytniemu przesuwaniu się części ozdobnej kolczyka podczas zakładania lub zdejmowania biżuterii. Można je też podzielić ze względu na metal z jakiego są wykonane. Bigle ze względu na to, że zakładane są bezpośrednio do ucha wykonuje się z materiałów antyalergicznych. Jednak dla osób o szczególnie wrażliwej skórze poleca się bigle srebrne. Produkowane są z różnej grubości drutu.

Z czego są zrobione:
Zrobione są ze stopów metali. Mogą być to stopy metali szlachetnych z nieszlachetnymi lub stopy metali nieszlachetnych.

x

Bigle zamknięte to obok bigli otwartych, bigli angielskich i sztyftów jubilerskich to najpopularniejszy rodzaj zapięć kolczyków. Posiadają mechanizm pozwalający na zamknięcie kolczyka lub taką konstrukcję wyprofilowanego drutu, która pozwala zamknąć bigiel przełożony przez ucho. Mogą być biglami gładkimi, bez żadnych dodatków, ale mogą też być ozdobione małą kulką. Kuleczka, poza funkcją ozdobną pozwala zatrzymać wiszącą część kolczyka na miejscu i zapobiec jego wysunięciu z bigla przy zakładaniu lub zdejmowaniu kolczyków. Bigle zamknięte proste nazywane są czasem biglem z pętelką gdyż wyglądem rzeczywiście przypominają nieco pętelkę. Proste bigle dzięki ubogiej formie, nie odbierają blasku kolczykom i pozwalają na wyeksponowanie urody zawieszki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.