• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka yarnart alpine to gruba  przędza, nawet bardzo, z dodatkiem wełny owczej, której w tym składzie jest 45% i 55% akrylu. Wyglądem przypomina gruby, skręcony równo i estetycznie sznur; bardzo lekka, miękka i puszysta. Jest nieco cieńsza od włóczki alpine maxi i znacznie grubsza od alpine alpaca. Grubością zajmuje miejsce pośrodku, i tak jak tamte nadaje się na wyroby ciepłe, grube, które mają nas chronić w chłodne, wietrzne dni, a więc czapki, kominy, szale poncza, chusty, płaszcze, kardigany, swetry. Ze względu na swoją lekkość w wyrobie, warto z niej wydziergać odzież z kapturem, spódnicę, kamizelkę czy przykrótki sweter, noszony na cebulę. Odzież taka doskonale się wpasuje i uatrakcyjni zimowy zestaw. Włóczka yarnart alpine to również doskonała włóczka dla dziergających metodą arm knitting, lub chcących się nauczyć dziergania rękoma. Zobaczmy, jak można w szybki i łatwy sposób udziergać ciepły, modny szal czy komin z wybranej przez siebie odpowiedniej włóczki. Grubość alpine, to nie tylko ochrona przed wiatrem i utratą ciepła. To także świetna włóczka na dekoracje i praktyczne gadżety dnia codziennego, np. podkładka pod szklankę zrobiona szydełkiem albo ubranko dla styropianowego wianka świątecznego lub skarpety dla świec. Takie dekoracje w odpowiednio dobranych kolorach podkreślą klimat i nastrój każdego wnętrza. Jako że włóczka yarnart alpine to przędza równo, estetycznie skręcona można ją wykorzystać bez przerabiania; do wplatania i przewlekania w inne projekty, ozdabiania odzieży i maskotek oraz wyplatania makramy. Jest bardzo plastyczna, a przy wywijasach nie traci swojego skrętu. Występuje w świeżo malujących się, przyciągających wzrok kolorach, w motkach 150 gramowych o długości 103 metry. Nie jest to szałowa długość, ale biorąc pod uwagę potrzebny rozmiar drutów nr 9 i szydełka nr 9 – jeden motek w zupełności wystarczy na niemałą czapkę czy komin. Na próbkę 10x10 cm zużyto ok. 5 metrów włóczki alpine. Warto również przestrzegać wskazówek dotyczących pielęgnacji włóczki z dodatkiem wełny, choćby po to, ażeby wykonane z niej ubrania służyły nam przez dłuższy czas lub dały się spruć w celu wykonania nowej, innej gaderoby.

 

YarnArt™ Alpine

Włóczka yarnart alpine należy do grupy włóczek bardzo grubych i bardzo ciepłych. Ma skład 45% wełny i 55% akrylu, a więc grzejąca, niestereotypowa przędza na grube wyroby odzieżowe i dekoracyjne, zabezpieczające przed wiatrem, chłodem i mrozem. Bardzo ładnie, równo skręcona z dwóch grubych pasm. Mięciutki sznur-lina, który idealnie nadaje się na wyroby metodą arm knitting, czyli robione rękami, zwłaszcza jeśli jest się nie zaprzyjaźnioną z szydełkiem i drutami, a wybrany komin czy szal ma być wykonany szybko i na dodatek z  wybranej włóczki. To także super włóczka do dekoracji przedmiotów i odzieży.

 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.