Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka yarnart alpine alpaca to jedna z grubszych włóczek. Nie jest włóczką szaloną, raczej rasową, której uwagę przyciąga skład, 30% alpaki, 10% wełny i 60% akrylu. Jest skręcona nie tak regularnie i ciasno jak alpine, czy alpine maxi. Wyraźnie daje się w niej zauważyć obecność alpaki i wełny. Delikatna zgrzebność, charakterystyczna dla włóczek naturalnych od razu kwalifikuje ją do przędz wybornych i takich wyrobów. Alpaka zapewnia jej cechy charakterystyczne dla tego włókna. Jest bardzo ciepła, odporna na zużycie, wytrzymała na warunki atmosferyczne, higroskopijna i idealna dla alergików. Poza tym jest lekka, nadaje się więc na duże projekty typu pledy, płaszcze, długie swetry. Połączona z wełną i akrylem znacznie podnosi walory i właściwości włóczki, zachowując charakterystyczne cechy. 

Warto też przybliżyć pochodzenie tego szlachetnego włókna. Otóż pochodzi ono od owiec peruwiańskich - alpak które są gatunkiem lamy, są jednak od nich mniejsze i nieco przypominają owce. Włókno z nich otrzymywane jest jedwabiste i delikatne. Włóczka yarnart alpine alpaca to również dobry pomysł na mitenki, skarpety, ciepłe kamizele, ponieważ alpaka jest trzy razy bardziej wytrzymała i siedem razy cieplejsza od wełny, możemy sobie wyobrazić jej znaczenie w zimne wietrzne dni. Producent sugeruje druty i szydełka nr 9 i jeśli chcemy ażeby nasza praca była w miarę ścisła i posągowa, to takie zastosujmy, natomiast jeśli chcemy uzyskać bardziej miękki i plastyczny wyrób róbmy bez obaw na grubszych drutach. Wyrób będzie lżejszy i powabniejszy dla oka. Na polecany przez producenta kwadracik o wymiarach 10x10cm wykonany na drutach nr 9 potrzeba 5mb tej włóczki.

Włóczka yarnart alpine alpaka jest przędzą niegryzącą, hipoalergiczną (w tym składzie gryzła będzie tylko wełna, której jest 10%), i w połączeniu z akrylem tworzy mieszankę dostępną cenowo i dobrej jakości w postaci ciepłej, luksusowej włóczki. Ze względu na obecność alpaki, nie będzie ona chłonęła wody jak włóczki bez niej, a duże wyroby okażą się lekkie i wygodne. Paleta kolorów to miłe dla oka lekko mgliste barwy, stosowne do charakteru tej włóczki. Zatem, jeśli marzysz o wyrobie z alpaką w tle, skuś się na włóczkę alpine alpaca; jak ją zobaczysz, pomysłów nie zabraknie.

YarnArt™ Alpine Alpaca

Odzież z włóczki zawierająca alpakę jest określana jako luksusowa. Któż z nas nie lubi luksusu, zwłaszcza jeśli możemy go sobie zafundować niewielkim kosztem. Włóczka yarnart alpine alpaca nam taki luksus zapewni. W mieszance tej przędzy alpaka stanowi 30%, ale kiedy weźmiemy ją do ręki, czujemy jej inność i widzimy, że różni się od pozostałych. A właściwości? Och! Trwała, wytrzymała na warunki atmosferyczne, cieplejsza kilkakrotnie od wełny, higroskopijna, a do tego miękka subtelna i elegancka. Świetnie prezentuje się w odzieży wierzchniej, pledach i kocach. Urozmaicona pojedynczymi dłuższymi włoskami, wygląda na rasową i szlachetną. No i taka jest.

 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1