• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Alpine maxi to solidna, gruba włóczka pozyskana z połączenia wełny z akrylem w stosunku 40% wełny i 60% akrylu. Połączenie to ma na celu uzyskanie przędzy ciepłej, dzięki wełnie - ale nie gryzącej dzięki akrylowi. Akryl ma również właściwości zmiękczające, bo wełna bywa zbita przez co drapiąca. Grubość tej przędzy jest zaskakująca; jest naprawdę gruba, co cieszy zwłaszcza te rękodzielniczki, które w potrzebie nie raz łączyły i po trzy włóczki naraz, aby uzyskać efekt tęgości wyrobu. Dla zainteresowanych – przędza ta zmierzona suwmiarką ma 8mm szerokości. Druty dla niej to 12mm, a szydełko 15mm 

Z uwagi na swój skład nadaje się na grube czapki, szale i kominy.

Pomimo, że w składzie ma wełnę, jest miękka i przyjemna w dotyku. W wyrobie nie jest wiotka, co jest dużą zaletą, zwłaszcza jeśli zaplanujemy z niej rozpinany sweter lub płaszcz. Nadaje się również na ciepłe, zimowe rękawiczki z jednym palcem. Na pewno niezwykła okaże się zrobiona z niej torebka, którą można ozdobić koralikami, kamieniami sutaszem lub metalowym charmsem i koniecznie z zawieszką hand made. 

Alpine maxi to również dobra włóczka dla niecierpliwych i rozpoczynających  swoją przygodę z szydełkiem, czy drutami. Prosty szal czy czapkę łatwo i szybko da się zrobić z grubej przędzy jaką jest właśnie ta przędza. Jako że w swoim składzie zawiera wełnę, warto zapoznać się z zadowalającym opisem metki-banderoli, którą jest opasany każdy motek.

YarnArt™ Alpine Maxi

Alpine maxi jest w postaci dużego 250g motka o długości 105 metrów, na widok którego śmieją się oczy. Z wyglądu przypomina grubą linę, ale w dotyku to miękka, przyjemna, ciepła włóczka o składzie 40% wełny i 60% akrylu. Zrobimy z niej ciepłe jesienno-zimowe wyroby w postaci szalików, czapek, kominów, getrów i swetrów. Pokryta jest leciutkim włosem, który w ściegu nie przysłania nadanego jej wzoru. Alpine maxi jest bardzo gruba, dlatego nadaje się na "szydełkowanie" rękami.

 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.