Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt alpine maxi to solidna, gruba włóczka pozyskana z połączenia wełny z akrylem w stosunku 40% wełny i 60% akrylu. Połączenie to ma na celu uzyskanie przędzy ciepłej, dzięki wełnie ale nie gryzącej dzięki akrylowi. Akryl ma również właściwości zmiękczające, bo wełna bywa zgrzebna przez co drapiąca. Grubość tej włóczki jest zaskakująca; jest naprawdę gruba, co cieszy zwłaszcza te rękodzielniczki, które w potrzebie nie raz łączyły i po trzy włóczki naraz, aby uzyskać efekt tęgości wyrobu. Dla zainteresowanych – przędza ta zmierzona suwmiarką ma 8mm szerokości. Druty dla niej to 12mm, a szydełko 15mm 

Z uwagi na swój skład włóczka YarnArt alpine maxi nadaje się na grube czapki, szale i kominy.

Pomimo, że w składzie ma wełnę, jest miękka i przyjemna w dotyku. W wyrobie nie jest wiotka, co jest dużą zaletą, zwłaszcza jeśli zaplanujemy z niej rozpinany sweter lub płaszcz. Nadaje się również na ciepłe, zimowe rękawiczki z jednym palcem. Na pewno niezwykła okaże się zrobiona z niej torebka, którą można ozdobić koralikami, kamieniami sutaszem lub metalowym charmsem i koniecznie z zawieszką hand made. 

Włóczka YarnArt alpine maxi to również dobra włóczka dla niecierpliwych i rozpoczynających  swoją przygodę z szydełkiem, czy drutami. Prosty szal czy czapkę łatwo i szybko da się zrobić z grubej przędzy jaką jest właśnie ta włóczka. Jako że alpine maxi w swoim składzie zawiera wełnę, warto zapoznać się z zadowalającym opisem metki-banderoli, którą jest opasany każdy motek.

YarnArt™ Alpine Maxi

Włóczka YarnArt alpine maxi jest w postaci dużego 250g motka o długości 105 metrów, na widok którego śmieją się oczy. Z wyglądu przypomina grubą linę, ale w dotyku to miękka, przyjemna, ciepła włóczka o składzie 40% wełny i 60% akrylu. Wizerunek alpine maxi od razu narzuca nam jej przeznaczenie. Zrobimy z niej ciepłe jesienno-zimowe wyroby w postaci szalików, czapek, kominów, getrów, swetrów i płaszczy. Tak, tak, płaszcz będzie świetny, bo ta włóczka pięknie utrzymuje nadany jej kształt, mimo że nie jest sztywna. Pokryta jest leciutkim włosem, który w ściegu nie przysłania nadanego jej wzoru. Jest bardzo gruba, jeszcze grubsza niż włóczka yarnart alpine.

 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 11 z 11
Sortuj wg:
strona: z 1