• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka yarnart angora w tym wydaniu to 40% moheru i 60% akrylu. Moher swoje pochodzenie zawdzięcza kozom algierskim, których całe ciało oprócz pyska pokryte jest bardzo cienkimi najczęściej białymi włosami puchowymi, zwanymi właśnie moherem, osiągającymi długość nawet do 30centymetrów. Włókno to charakteryzuje się nietypowymi właściwościami, wyróżniającymi go wśród innych włókien; jest długie, lekkie i połyskliwe. Dzięki tym cechom jest bardzo puszyste o różnej długości włosa, niestety nie bardzo wytrzymałe, często się rwie a także filcuje, dlatego łączy się je najczęściej z innymi bardziej wytrzymałymi włóknami naturalnymi i sztucznymi; tutaj jest to akryl. Akryl powoduje też dobre skęcenie włóczki bez zakłócania jej głównego waloru, jakim są wystające włoski. Nie odbiera również jej delikatności i powabu.
  

Włóczka yarnart angora może być potraktowana przez rękodzielniczki w dwojaki sposób. Jeśli do projektu będziemy używać przędzy pojedynczej, nasz wyrób będzie powabny, bardzo kobiecy, delikatny i nadal ciepły. Z pojedynczo użytej włóczki możemy zrobić piękne chusty, bluzki, sukienki czy sweterki. Kopertowy nieznacznie prześwitujący sweter z aksamitnymi troczkami wykończony lekko falującą falbanką podobałby się pewnie każdej z nas. To odzież wykwintna, sprawdzi się również jako kreacja wizytowa. Jeśli natomiast zastosujemy połączenie dwóch lub więcej nitek powstaną wyroby bardziej powszechne z mgiełką na wierzchu w postaci włosków. Długie swetry, kardigany, czapki, szale, rękawiczki, getry i spódnice. Swietna do łączenia się w kolorowych projektach. Łączone ze sobą barwy tworzą subtelny obraz wyrobu, nie rażący, utrzymujący żądaną kolorystykę, przyćmioną włoskami. Możemy też pokusić się o celowe sfilcowanie angory. Pozbawiamy ją pulchności sprasowując z wyczuciem żelazkiem parowym. Wbrew obawom, wygląda to bardzo efektownie. Włóczka yarnart angora poprzez swoją delikatność i piękno powinna otrzymać od nas specjalne traktowanie. Nie ma to nic wspólnego z przesadą, niemniej pranie ręczne i suszenie w pozycji leżącej zapewni jej dłuższe życie; warto o to zadbać, bo ze względu na włoski, wymaga więcej uwagi przy obróbce niż włóczka gładka, a i spruć  raczej się jej nie da. Włóczek jest cała masa, grube cienkie, wełniane, bawełniane, ale żadna z nich nie da się porównać z angorą. Ta jest fantastycznie efektowna.

YarnArt™ Angora

Miłośniczki hand made dziergające na drutach i szydełku z przyjemnością sięgają od czasu do czasu po angorę, z tęsknoty żeby wyczarować coś delikatnego, lekko prześwitującego, niebanalnego. Jeśli nosimy w głowie taki pomysł, to włóczka yarnart angora ziści te plany. Przede wszystkim cienka, lekko włochata, delikatna, przy wyborze odpowiedniego wzoru sprawdzi się nawet na większe wyjścia. To elegancka, pełna powabu, kobieca włóczka. Ze względu na swoje pochodzenie – bardzo lekka, a więc niesamowicie wydajna. Im grubsze druty i szydełko, tym delikatniejszy wyrób, ale ciągle ciepły i miły w noszeniu.  To niekwestionowany wybór i must have każdej z nas.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.