• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Angora Active jest włóczką z przewagą akrylu. Jej skład to 25% moheru i 75% akrylu właśnie. Taki skład zapewnia przyjazny kontakt ze skórą i powoduje, że możemy z niej wykonywać odzież całoroczną, bo zarówno swetry jak i bluzki blisko ciała. Moher – posiadacz delikatnych włosków lubi przestrzeń, zatem to włóczka do przerabiania na grubszych drutach i takim szydełku. Kosmate włosy znajdują swoją przestrzeń, potrzebną do tego, by być pulchnymi i nie zduszonymi, zachowując świeżość i delikatność. Te dwie ostatnie cechy są bardzo charakterystyczne dla moheru, który jest runem kóz angorskich hodowanych głównie dla tego drogocennego włókna. Na dość wysoką cenę moheru znaczny wpływ ma hodowla tych zwierząt, które, aby dały wełnę dobrej jakości muszą być chronione od chłodu, deszczu i wiatru.

Cechą charakterystyczną jaką posiada Angora Active jest jej melanż kolorystyczny. Kolory nasycone, lekko przyblaknięte dają rezultat niewyrazistych, przenikających się barw. Modne, odważne połączenia sprawiają, że mimo pudrowych refleksów, odzież nabiera charakteru i ekspresji. Przędza należy do cienkich, ale poprzez zawartość moheru lubi przewiewność, czyli luźniejsze oczka, co nie sprawia wcale, że nie jest ciepła. Można śmiało powiedzieć, że jest włóczką całoroczną, nadającą się na swetry, czapki, getry, a przede wszystkim na kolorowe szale, chusty i poncza. Ponieważ grubością jest bardzo podobna do jednokolorowej Angora De Luxe może też być z nią łączona. Melanż zostanie znacznie osłabiony, ale efekt końcowy murowany. Kolory tych dwóch moherowych włóczek są tak zmyślnie dobrane, że tworzą barwną rodzinę. Ponieważ moher sam w sobie nie jest najłatwiejszą włóczką do przerabiania, bo zarówno na drutach i na szydełku musimy ją bardzo wyraźnie chwytać (jeśli to dobre określenie), czyli zadbać o to, ażeby kosmate włoski wystawały poza powierzchnię dziergania a nie były w nią wplątane. Spowoduje to ową pulchność, dla której moher nabyliśmy. Włóczka Angora Active jest nieco łatwiejsza w obróbce poprzez niższą zawartość moheru, ale jak o każdą odzież z jego zawartością przyda się zadbać, aby długo zachowywała świeżość, a moher wysuwał się na plan pierwszy. Zapewnimy to, stosując się do wskazań producenta zawartych na etykiecie wyrobu, niesamowicie lekkiego, bo w jednym motku znajduje się aż 500 kolorowych metrów.

YarnArt™ Angora Active

YarnArt Angora Active to akrylowo – moherowa włóczka, o składzie 75% akrylu i 25% moheru. Taki skład powoduje, że jest miękka i miła w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Moher delikatnymi, krótkimi włoskami pokrywa mocny rdzeń, tworząc na powierzchni dzierganego wyrobu delikatną mglistą powłokę. Atutem tej włóczki jest jej kompozycja kolorystyczna. Włóczkowe melanże zawsze rozbudzają naszą wyobraźnię i budzą emocje, bo nie do końca jesteśmy w stanie zapanować nad samoistnie układającymi się kolorowymi plamami, jako że zależą one od kilku czynników. Możemy jednak wybrać gamę kolorystyczną, w którą Angora Active jest wyposażona; melanżowe zestawienie pudrowych kolorów jest dosyć śmiałe, dające się połączyć z podobną grubością, jednokolorową moherową YarnArt Angora De Luxe.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.