• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Angora Star jest włóczką moherową i chociaż zawiera w swojej nazwie angorę, nie dotyczy to runa królików o tej nazwie, a kóz angorskich – dumy Turków. Nazwa kóz pochodzi od nazwy dawnej Ankary – Angory. Produktem z sierści kozy angorskiej jest efektowne włókno o delikatnym połysku – moher. Jest włóknem bardzo drogim, dlatego nieczęsto występuje jako 100% skład w motku. Pojawia się  jako domieszka w różnych konfiguracjach, ale zawsze oddaje swoje piękno a często blask w wieczorowej odsłonie. W przypadku Angory Star moheru jest 20%, resztę stanowi włókno sztuczne – akryl. W wyglądzie jednak ciągle przypomina mechatą tkaninę i taki rezultat daje w efekcie końcowym. Jest przędzą delikatnie, równo ale rzadziej skręconą, nie rozdwajającą się, w czym skutecznie pomagają otulające ją włoski różnej długości. Włoski te są zawsze znakiem rozpoznawczym dla tego rodzaju przędzy z przeróżnym natężeniem, zależnym właśnie od składu. One też potrzebują swojego miejsca podczas dziergania, zatem bardzo ważne jest luźne ich przerabianie. Zbyt ściśle przerabiany zacznie się sklejać i włosy zamiast zdobić, zaczną szpecić. Jeśli naszym marzeniem jest gruby sweter z włoskami, musimy poświęcić mu 2 lub 3 nitki i nadal przerabiać grubymi drutami. Efekt będzie piękny. 

Ciekawostką są również niektóre sposoby dbania o odzież wydzierganą z motków z naturalnym włóknem. Jednym z nich jest propozycja zapakowania w worek i umieszczenia w zamrażarce przed praniem, oczywiście ręcznym, drugim natomiast dodanie do (zawsze) delikatnego środka piorącego odżywki do włosów, która uchroni nas przed gryzieniem. Angora Star jest bardzo wydajna, w 100 gramowym motku znajduje się 500 metrow bieżących włóczki.

YarnArt™ Angora Star

Angora Star jest jednym z kilku produktów moherowych, jakie są wytwarzane w tureckiej firmie YarnArt. Ta jest o składzie 20% moheru i 80% akrylu, zatem jest świetnym wyborem jako włóczka na moherowy sweter czy szal. Z uwagi na dużą zawartość akrylu, jest całoroczna, zachowująca walory dzianiny wysokiej jakości. Całym jej bogactwem jest jej umiarkowana grubość oraz tańczące po niej włosy z charakterystyczną nierówną długością. To przędza na pełne kobiecego uroku swetry, chusty, nakrycia głowy i szale. Wydziergana ręcznie odzież będzie zawsze wyglądała delikatnie, nawet jeśli to będzie duży sweter.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.