• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Baby to wyrób znanej tureckiej firmy przędzalniczej z tradycjami. Jest to włóczka przeznaczona na wyroby dla dzieci i takie z którymi dzieci mogą mieć styczność. Nie zawiera włókien naturalnych, jest miła w dotyku, nie uczulająca i nie podrażniająca skóry. Występuje w wielu delikatnych ale nasyconych kolorach.

Jednen motek zawiera 50g przędzy, co odpowiada 150 metrom.  Podane parametry pozwolą nam w przybliżeniu obliczyć ile motków potrzebujemy na zaplanowaną robótkę. 

 Przystępując do pracy, warto wykonać próbkę 10x10cm w ilosci 22 oczka i 30 rzędów. Będzie wówczas łatwo ustalić ile oczek powinien mieć nasz wyrób. Można też taką próbkę wyprać, żeby przekonać się o formie wyrobu po praniu.

Zalecana przez producenta grubość drutów czy szydełka nie jest obowiązująca, jednak trzeba pamiętać że zmiana na druty cieńsze niż 3,5 spowoduje że wyrób będzie posiadał ciaśniejszy splot i jednocześnie będzie sztywniejszy. I odwrotnie – grubsze druty od wskazanych, to wyrób z lużniejszym splotem i bardziej wiotki.   

Produkty akrylowe z YarnArtu nadają się do prania w pralkach do 30 st., natomiast suszenie powinno odbywać się w pozycji leżącej. Spowoduje to utrzymanie pierwotnej  formy wyrobu.

I na koniec jeszcze o jednej głównej zalecie tego rodzaju przędzy -  gotowe produkty, z których dzieci wyrosną, można spruć i wydziergać coś nowego. Wystarczy potrzymać sprute włókna chwilę nad parą, rozciągając rękoma pasma dzięki czemu włóczka się wyprostuje i przystąpić do dzieła od nowa!

YarnArt™ Baby

Robótki na drutach i szydełku to jedna z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu, szczcególnie kiedy w rodzinie mamy dzieci. Włóczka YarnArt Baby to dobry wybór na szydełkowe wyroby właśnie dla dzieci. Akrylowa, miękka, nie uczulająca, w nasyconych wesołych kolorach. Je nitki są dobrze skręcone, co zapobiega rozwarstwianiu się podczas dziergania. Odzież, kocyk, kołderka, poduszka czy maskotki zrobione samodzielnie przyniosą niemałą satysfakcję dla umiejących dziergać, a dla nie znających tematu rada: spróbujcie, to proste!

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.