Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Marka YarnArt w swoim asortymencie ma interesującą ofertę zarówno dla lubiących pracę na szydełku jak i na drutach. Wybór oczywiście zależy od potrzeb indywidualnych, ale żeby tego dokonać dobrze jest się zorientować we właściwościach włóczek, ich wadach i zaletach.

Pomoże nam w tym skład, czyli z jakich włókien jest włóczka YarnArt zrobiona.

Włókna syntetyczne (sztuczne) to akryl, polyamid, polyester oraz nylon.

Włókna naturalne ocieplające, to wełna, moher, kaszmir, angora, alpaka, a także merino.

Włókna naturalne na wyroby letnie, to len, wiskoza, bawełna, jedwab oraz włókno bambusowe.

  

Jaką włóczkę wybierzemy zależy od tego, co chcemy zrobić. Czy to ma być wyrób letni, czy na chłodniejsze dni. Im bardziej grzejące ma być nasze dzieło, tym więcej włókna naturalnego powinien zawierać sklad.
  

Włóczki naturalne pozyskiwane są z sierści zwierząt. Włókno wełniane posiada charakterystyczne cechy, dzięki którym wyroby są wysokiej jakości. Do cech tych należą: doskonałe właściwości termoizolacyjne, duża higroskopijność (podatność na wchłanianie wilgoci), pochłanianie promieni UV. Ale też należy pamiętać, że wymagają odpowiedniego użytkowania. Pranie tylko ręczne, w delikatnych środkach piorących przeznaczonych dla wełny lub w szamponach. Przy domieszkach z akrylem te obwarowania są łagodniejsze, ale i tak warto się do nich stosować żeby wydłużyć żywotność wyrobu. Z oferowanych produktów na uwagę zasługują włóczki YarnArt Alpine  Alpaca – grubsza czy włóczka YarnArt Angora – cieńsza, z lekkim włosem nadającym puszystość i miękkość. Gładką, dobrze skręconą włóczką jest YarnArt Shetland, świetna na ciepłe czapki i swetry. 

Na wyroby lżejsze typu ażurowa chusta, sukienka, bluzka nadają się te o nazwie Cotton, Jeans czy Jeans Plus. Włóczki YarnArtu są również znakomite na wyroby dla dzieci, zabawki, kocyki. Ich skład to bawełna z domieszką akrylu. Nie uczula, nie gryzie. Te włóczki to przede wszystkim wyrób dla szydełkowych  hand-maniaczek. Są cienkie, miłe w dotyku.

 
Włóczki syntetyczne, z włókna sztucznego - akrylu, który nie bardzo ma wiele wspólnego z dawnym akrylem, mechacącym się i rozciągającym o 2 numery. Np. włóczka Baby to dobrej jakości włóczka z przeznaczeniem głównie na wyroby dla dzieci. Jest miła w dotyku, nie podrażnia skóry, nie uczula, dobrze skręcona. Niezbyt gruba, nadaje się zarówno na prace szydełkiem jak i druty. Dodatkowym atutem tej włóczki są kolory, żywe i radosne.
  

Motki tej włóczki zawierają niezbędną, wręcz ważną informację o wadze, ilością metrów (co jest ściśle powiązane z określeniem grubości włóczki) oraz warunkami prania, suszenia, numerem partii itp. oraz jakiej grubości powinno być szydełko czy druty. Warto się zapoznać z tymi informacjami i dostosować wybór do indywidualnych oczekiwań.

Warto śledzić tę markę i jej ofertę, która jest nieustannie poszerzana o nowe, interesujące produkty.

YarnArt™ Baby Color

Jeśli masz trochę wolnego czasu, połącz przyjemne z pożytecznym i pomyśl o włóczce. Znane marki z tradycją, do których z pewnością zaliczają się włóczki YarnArt oferują przędze w szerokiej i różnorodnej gamie asortymentowej. Obejrzyj jak prezentuje się włóczka tureckiej firmy, zobacz jaki ma skład i co chciałabyś z niej zrobić. Może właśnie ciepłą czapkę z Alpine, albo chustę szydełkową z Jeans, lub kocyk dla dziecka z Baby?  No i nie bez znaczenia jest też fakt, że nie kupimy gotowej czapki czy szala w cenie motka włóczki w wymarzonym kolorze i być może połączonej z ulubioną zawieszką charms? Zatem...?

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 9 z 9
Sortuj wg:
strona: z 1