• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Begonia

Ta przędza wykonana jest z bawełny merceryzowanej, jest przędzą tureckiej marki YarnArt. W wyrobie kojarzy nam się bardziej jako kordonek o grubszej nici niż włóczkowy motek. Nie ma w sobie puszystości charakterystycznej dla przędzy do robienia na drutach, dlatego nie zrobimy z niej ciepłego szala. Zrobimy za to piękny, delikatny szal do sukienki na ramiączkach. Begonia w wyrobie jest gładka, zatem skutecznie zostaną wyeksponowane wszelkie wzory, ażury i koronki. Jeśli więc szukamy motków dla takich projektów, Begonia będzie właściwa. Dodatkową zaletą jest ciasne skręcenie przędzy, która składa się z 4 nitek. Zapewni to nierozwarstwianie się podczas szydełkowania. Sugerowane druty do niej to nr 3, a szydełka 3,5mm.

Na co nadaje się Begonia

Ze względu na swoją budowę i grubość YarnArt Begonia może być z powodzeniem wykorzystywana w tworzeniu biżuterii np. do obrabiania metalowych baz frywolitkami, jako baza na krośnie, czy dysku kumihimo, w sznurach koralikowych i wszędzie tam, gdzie zadowoli nas grubość i miękkość nieco wyższa niż kordonka. Frywolitkowe bransoletki łączone z koralikami to kolejna propozycja dla tej włóczki. Kolory tego typu i dobrane do niej koraliki często w tym samym kolorze przyczynią się do powstania niebanalnej fantazyjnej biżuterii.

Z koralikami również można łączyć begonię w wyrobach odzieżowych. Ażurowe sweterki, czapki, buciki, sukienki dla dzieci to kolejna propozycja na nietuzinkowe połączenia.
  
To przędza o delikatnym rysunku, z lekkim połyskiem, więc wyroby z niej wykonane będą niekonwencjonalne i lekkie. To produkt dla lubiących ażurowe bluzki, bieliznę szydełkową, sukienki i chusty. Warta zachodu jest kombinacja w postaci stroju plażowego i pareo. Przędza ta znosi temperaturę do 40 stopni i pranie w pralce, nadaje się więc na większe projekty typu pledy i narzuty, gdzie często łączymy ze sobą kolory i podszywamy gładkim materiałem.

YarnArt™ Begonia

Przędza ta należy do bawełnianych produktów i będą się z niej cieszyły zarówno  robiący szydełkiem jak i na drutach. Jest nieco grubsza niż kordonek i wyglądem bardzo go przypomina. Miękka i miła w dotyku z lekkim połyskiem, bardzo dobrze skręcona. Idealna na bieliznę szydełkową. Jest ze 100% bawełny merceryzowanej, mocna, w wyraźnych nie ulegających przemianom kolorach. W tworzeniu biżuterii sprawdzi się na pewno jako silna bazowa nić, ale też może posłużyć do przyszywania koralików w wyszydełkowanych projektach. Jako cienka włóczka nadaje się do technik frywolitkowych. Jeśli jesteśmy zwolennikami dziergania z wzorami, ażurami i koronkami, to YarnArt Begonia je wyróżni i odda ich cały urok.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.