• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Begonia Melange jest wykonana z bawełny. Bawełniane włókno wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu - spożywczym, papierniczym, chemicznym no i najważniejszym – włókienniczym. Mając na uwadze przeznaczenie bawełny poddaje się ją wielu różnym procesom, opalaniu, strzyżeniu, dekatyzacji, odtłuszczaniu, wybielaniu, merceryzacji i farbowaniu.  Nie ma domu na świecie, w którym nie byłoby obecnej bawełny. Najczęściej są to tkaniny i dzianiny ale również ogólnie rzecz ujmując – nici. Włóczka YarnArt Begonia Melange jest bawełną merceryzowaną i farbowaną. Merceryzacja doprowadziła ją do stanu połyskliwości i sprawiła, że bawełniana nić jest bardzo wytrzymała. Poza tym pozwoliła na solidne jej skręcenie i melanżowe kolory, które tutaj występują w raczej krótkich odcinkach. Da to efekt często powtarzających się kolorowych plam lub pasków, które lawirować mogą bardzo różnie w zależności od długości przerabianego rzędu. Włóczka Begonia Melange w istocie wygląda jak bawełniany sznureczek ładnie skręcony, który nie jest elastyczny, nie jest otulony włoskami jak typowa włóczka i nie rozciąga się. Łatwiej go przerabiać szydełkiem, niż drutami. Przy ścisłych oczkach trudno się go nabiera na drut, a luźniejsze i do tego nierówne mogą zepsuć efekt robótki. Jednak przy pewnej wprawie staje się to łatwiejsze. Niemniej bawełna ma tyle zalet, że sięgamy po nią zawsze chętnie, a po tą farbowaną szczególnie, zwłaszcza że kolory dobrane są niezwykle. Dużo bieli i letnich barw pozwoli na zastosowanie jej w wielu szydełkowych projektach takich jak chusty, bielizna, stroje kąpielowe, szale i w końcu odzież. Kolorowa włóczka YarnArt Begonia Melange jest świetnym sznurkiem do wykorzystania w biżuterii makramowej oraz jako kolorowe nośniki sznurów koralikowych, naszyjników i bransoletek wykonywanych na dysku kumihimo i krośnie do koralików. Bawełna chętnie i w dużych ilościach pije wodę i chłonie wilgoć. Staje się przez to ciężka i może się wyciągać. Zadbajmy więc o suszenie wyrobów z niej wykonanych w leżącej pozycji, nawet gdyby miało to długo trwać.

YarnArt™ Begonia Melange

Włóczka YarnArt Begonia Melange jest kolorową wersją bawełnianej włóczki YarnArt Begonia. Jest również wykonana ze 100% bawełny merceryzowanej która po specjalnej obróbce chemicznej pozwoliła na melanżowe ufarbowanie siebie, co w przypadku czystej bawełny nie jest takie proste i  często spotykane. Włóczka YarnArt Begonia Melange ma wygląd mięsistego kordonka, czyli dobrze skręconego sznureczka a merceryzacja spowodowała, że bawełniana nitka nabrała połysku i wytrzymałości. Druty i szydełka o niskiej numeracji poradzą sobie z nią doskonale w projektach cienkowarstwowych. Najlepiej wyglądają z niej ażurowe wyroby zarówno odzieżowe jak i strojące wnętrza a także biżueria makramowa. Mając taką bawełnianą włóczkę ani się obejrzymy jak zużyjemy ją jako mocne nici w wielu również codziennych czynnościach.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.