• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Tym z was, którzy są zwolennikami naturalnych materiałów chcemy przedstawić włóczkę, która w swoim składzie ma 80% wełny i 20% akrylu. Yarnart charisma, bo o niej tu mowa należy do przędz szlachetnych, a zawarty w niej akryl służy głównie do zwiększenia jej trwałości. Rękodzielniczki, które prawie nie rozstają się z drutami i szydełkiem na pewno znają powody, dla których warto nosić wyroby z naturalnej przędzy i wiedzą, że odzież z niej wydziergana może być noszona zarówno zimą jak i latem. Takie właśnie między innymi właściwości ma wełna. Włókno jest o stabilnym skręcie, miękkie, średniej grubości, a więc do wykorzystania na rozmaite odzienie i dekoracje.

Taki skład dzianiny, świetnie izoluje ciało przed niskimi temperaturami ale także bardzo dobrze odprowadza wilgoć . Sprawia to, że jest doskonałym włóknem nie tylko jesienią czy zimą, ale także w czasie największych upałów. Ma bardzo dobre właściwości termoregulacyjne oraz jest sprężysta, czyli mało się gniecie. Niestety uczula, co jest złą wiadomością dla alergików i bez sprawdzenia na własnej skórze nie da się ocenić, komu będzie dobrze służyła.

Włóczka yarnart charisma poprzez swoją uniwersalną grubość może być wykorzystywana dosłownie na wszystko, od czapki i szala począwszy a na skarpetach i rękawiczkach skończywszy. Przędza z taką ilością wełny ma tą zaletę, że przy projektach wielokolorowych, nawet bardzo drobnych obraz powstaje lekko mglisty, kolory się ładnie ze sobą łączą bez odcinania się od siebie. To samo dotyczy wyrabiania z niej wzorów; lekko jakby wduszone motywy czynią całość delikatną i rasową. Materiał ten nadaje się także do wykorzystania w stylu shaggy, czyli przytulnych wełnianych dodatków do wnętrz. Pufy, koce, poszewki na poduszki, pledy wykonane z dobrej jakości wełny stały się standardowymi, charakterystycznymi elementami wystroju. Decydując się na wełniane wyroby warto o nie dbać, aby służyły jak najdłużej. Potrzebne informacje znajdziemy na metce każdego motka i nawet jeśli można prać w pralce, zachęcamy do kąpieli ręcznej przez wyciskanie i suszenie w pozycji poziomej. Nie stracą szybko swojej pulchności i nie zamienią się w gałganki. Na wykonany drutami 4mm kwadrat 10x10cm zużyto 10,5 metra tej włóczki.

YarnArt™ Charisma

Charisma ze względu na swój skład należy do przędz szlachetnych i wysokogatunkowych. Wełny tutaj jest aż 80%, a akrylu 20% i służy on głównie do zwiększenia jej mocy i zwartości. Zresztą jeśli weźmiemy motek do ręki, czy nawet w osądzie wzrokowym, różni się ona od włóczek z większą zawartością sztucznego włókna. Jest nieco bardziej łuskowata i o naturalnym skręcie. Dzięki tym cechom jej właściwości są prawdziwą dobroczynnością. Całkiem dobrze wchłania wilgoć, co oznacza, że wełna może być częściowo mokra i nie będzie to odczuwalne. Jest odporna na szybkie pochłanianie zapachów i w pewnym stopniu – dzięki swojej łuskowatości ulega samooczyszczaniu, przez co nie wymaga bardzo częstego prania.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.