• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Color Wave jest mieszanką akrylu w ilości 80% z wełną, której jest 20%. Chociaż wełny jest piąta część całości, włóczka wygląda tak, jakby jej było o wiele więcej.  Jest to zapewne zasługa wykończenia przędzy oraz jej skręt. Podstawą splotu są dwa pasma, z których każde ma po dwie nitki w różnych kolorach. Kolory te często się dublują, co wpływa na ich różne nasilenie, dające ciekawe odzwierciedlenie w projekcie. Ta przemyślana kolorystyka tworzy falowe efekty bez uderzających dawek kolorystycznych. Drugim czynnikiem interesującym w tej przędzy jest to, że posiada ona długofalowy skręt znacznie luźniejszy, niż inne włóczki, na przykład, jak podobna - Everest. Color Wave ma wyraźnie widoczne grube pasmo, które robi wrażenie ciepłej i grubej dzianiny. Wykorzystując tę cechę, możemy pokusić się na tę przedzę nawet w przypadku, kiedy inne włóczki o dużej zawartości wełny nas podgryzają i drażnią. Jest miła i przyjemna w dotyku a 20% zawartość wełny wystarczy, żeby spełniała swą umiarkowaną, grzewczą rolę i obdarowywała nas właściwością charakterystyczną dla wełny, jaką jest dobra higroskopijność. Oznacza to, że nadaje się na większe i mniejsze swetry, golfy, kardigany z kapturem, czapki, poncza, kominy. Wszystko co nas otula, może być z niej wykonanei, jeśli tylko pasują i odpowiadają nam kolory. Akuratnie dobrane i połączone ze zobą kolory tworzą palety zarówno ciepłe jak i chłodne, które bez wątpienia dodadzą ożywienia niejednej stylizacji.

YarnArt™ Color Wave

Color Wave jest włóczką akrylowo-wełnianą z przewagą akrylu, bo jest go 80%. Jest luźno skręcona z dwóch wątków single ply. Wygląda jak przędziona wełna, jednak jej dotyk uświadamia nam, że to miękka, miła w dotyku przędza bez szorstkości charakterystycznej dla włóczek z przewagą wełnianego runa. Należy do dzianin grubych, a jej luźny skręt dodaje jej objętości, przez co nadaje się na kardigany, golfy, kamizele, swetro-płaszcze i dodatki do zewnętrznych okryć, czapki, chusty, kominy. Ma pasma kolorystyczne zawsze skladające się w wątku z dwóch kolorów, które  się zazębiają, wymijają i otrzymują co jakiś czas następny kolor. W wyniku takiej kolorystycznej mijanki brak jest w projekcie wyraźnych plam czy smug, raczej są to przenikające się barwy, w których jedna zyskuje lekką przewagę. Stąd też nazwa tej włóczki.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.