• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Eco Cotton jest włóczką bawełnianą z dodatkiem włókna poliestrowego w proporcjach 85% bawełny i 15% poliestru. Przędzę tą tworzą dwie ze sobą skręcone nitki, z których każda okręcona jest cieniutką nicią poliestrową, niewidoczną gołym okiem. Ma ona za zadanie uchronić bawełnę przed zbytnim rozciąganiem, co nie jest bez znaczenia, jeśli przeznaczymy ją na odzież. Zabezpieczy ją w ten sposób przed zbytnim wyciąganiem się, szczególnie po praniu. W dotyku jest lekko sznurkowa o minimalnie nierównej powierzchni, nie mającej wpływu na efekt końcowy. Jest produktem wytwarzanym w trosce o naturę, o czym świadczy symbol zielonego punktu, który jest stosowany przez producentów mających podpisane specjalne umowy z organizacjami do spraw recyklingu i odzysku co w praktyce oznacza, że bierze on udział w procesach chroniących środowisko naturalne. Z podwójną więc adoracją potraktujemy tą przędzę wykonując z niej ubrania, ozdabiając nią artykuły domowego użytku, dziergając z niej elementy wystroju wnętrz. Nie bez znaczenia też jest jej grubość, a to dlatego, że grubsza bawełna bardziej zatrzymuje ciepło niż ta cienka, którą zazwyczaj przeznaczamy na letnie wyroby, spodziewając się głównie chłodzenia. Włóczka Eco Cotton sprawi zatem dużo przyjemności osobom szukającym takiej bawełnianej na odzież jesienną i zimową, będącej alternatywą dla sztucznych przędz antyalergicznych. Rzadko bowiem zdarza się, ażeby uczulały włókna bawełniane. Warto też nadmienić, że to nie jest ostatnie słowo producenta dotyczące cieplejszych przędz z naturalnych włókien. W zanadrzu czeka dużo grubsza bliźniacza YarnArt Eco Cotton XL.

YarnArt™ Eco-Cotton

Włóczka YarnArt Eco Cotton jest przędzą bawełnianą z niewielkim dodatkiem poliestru. Dotąd spotykaliśmy się z włóczkami bawełnianymi bardzo cienkimi takimi jak Begonia czy Cotton Soft, które przyrównywane były raczej do grubości kordonka, a ich zadaniem dla ciała było miłe chłodzenie. Natomiast Eco Cotton jest dużo grubsza o przekroju około 2mm, czyli już nie tak delikatna jak wyżej wymienione i może z powodzeniem konkurować z włóczkami o pierwszeństwo na planowany jesienno-zimowy sweter czy sukienkę. Ma jeszcze dodatkową cechę plasującą ją wśród włóczek bawełnianych. Banderola jej zawiera symbol zielonego punktu, tak więc słowo „eco” występujące w tytule tej włóczki należy potraktować poważnie.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.