• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Eco Cotton XL to bawełniana włóczka o skladzie 15% poliestru i 85% bawełny. Jej skład jest taki sam jak jej bliźniaczki – Eco Cotton. Różnica obejmuje tylko grubość i co się z tym wiąże splot. Zaletą bawełny jest zatrzymywanie ciepła, które jest zależne od jej rodzaju; grubsza grzeje bardziej, cienka raczej chłodzi. Eco Cotton XL jest przędzą grubą, wobec czego nadaje się na odzież jesienno-zimową i takie też jest jej przeznaczenie. Duże swetry, sukienki, kamizele, swetry męskie wykonane za pomocą drutów sprawią, że powstanie odzież jedyna w swoim rodzaju. Bawełna odróżnia się od włóczki wełnianej i akrylowej i dla znających temat nie stanowi zagadki. Jest cięższa, nie ma pulchności co często bywa jej zaletą. Odzież jest powłóczysta, falująca, szukająca swego miejsca blisko ciała. Nie sterczy i nie dodaje kilogramów. I do tego zdrowa. Antyalergiczna. YarnArt Eco Cotton XL w przekroju ma blisko 3mm grubości a jej gęsty wielowątkowy skręt zawdzięczamy nitkom, których jest aż 8. W rezultacie jawi nam się włóczka układna, podatna na pracę z drutami i szydełkiem, odporna na ścieranie i mechacenie. Włóczka ta ulega również ciasnym supełkom i wiązaniom, zatem nadaje się na makramowe przedmioty do wystroju wnętrz a także dywaniki i solidne bieżniki. Z resztek pozostałych po projektowych zmaganiach możemy wykonać buciki dla dziecka, kolorowe bawełniane paski do spodni, zabawki, frędzle oraz chwosty z efektownymi metalowymi końcówkami, w których umocowane są odcinki tej przędzy za pomocą kleju. To również efektowna przędza na torby i torebki. Jej motki 200 gramowe i zawierają 220 metrów bieżących.

YarnArt™ Eco-Cotton XL

YarnArt Eco Cotton XL jest bliźniaczo podobną włóczką do Eco Cotton, nawet ma taki sam skład. To przędza bawełniana z niewielką domieszką poliestru swoim wyglądem przypominająca grubszy bawełniany sznurek, składający się z 8 nitek dużo grubszych od nici jubilerskich. Skręcone ze sobą tworzą włóczkowe pasmo lekko nierówne, charakterystyczne dla bawełny nie poddawanej chemicznemu wykończeniu, np. merceryzowaniu. W przekroju ma około 3mm jest więc włóczką jesienno-zimową, bawełnianą na czapki, szale, kominy i odzież. Eco Cotton XL to wyrób z symbolem zielonego punktu zaszczycającego wyroby o  procesie sprzyjającym dla ochrony środowiska. Odzież noszona i wykonana z przędz bawełnianych podkreśli naszą tożsamość i szacunek do życia.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.