• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Everest Daylight

To jedna z trzech włóczek w typie Everest. Różni się od pozostałych tym, że w całości wykonana jest z włókien sztucznych – akrylu. Akryl ma wielu zwolenników jak i przeciwników. Nie da się ukryć,  że w obecnych czasach akryl stał się włóknem  popularnym, znajdującym bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle odzieżowym. Zaletą tego materiału jest na pewno to, że w przeciwieństwie do wielu włókien naturalnych, nie powoduje alergii ani podrażnień skórnych. Jest to więc super zamiennik dla osób, które nie mogą nosić wełny z powodu uczuleń. Poza tym, akryl jest sprężysty, przez co nie gniecie się i nie odkształca a ubranie noszone przez cały dzień zachowuje świeżość. Ponadto nie wymaga specjalnej troski przy pielęgnacji, można go prać w pralce, a ponieważ jest włóknem sztucznym, nie dotyczy go też problem moli ubraniowych. Oceniając propozycję kolorystyczną włóczki Everest Daylight z przekonaniem można stwierdzić, że to piękna przędza.

Kolory Everest Daylight są lekkie, wyraziste, neonowe i bardzo przyjemne dla oka. Skojarzenie jest więc natychmiastowe, że to przędza idealna na wyroby dla dzieci i młodzieży. Możemy z niej wykonać sukienki, sweterki, spódnice luźno przerabiane na drutach lub szydełku, ażurowe szale, chusty, bluzki, tuniki, czapki, opaski. Jest włóczką melanżową a więc wykonywana z niej odzież jest dość kolorowa, tworząc pasy, plamy i wtrącenia w zależności od szerokości przerabianego kawałka. Jak każdy melanż – także i ten możemy złagodzić w odbiorze dodając jednokolorowe pasy lub łącząc tą przędzę z inną. Nadającą się do połączenia z Everest Daylight, jest jednokolorowa YarnArt Baby o bardzo podobnej grubości. Zaletą tej ostatniej jest to, że występuje w małych motkach, co pozwala na nabycie wyliczonej ilości. Dzięki tym połączeniom unikniemy powtarzalności kolorowych plam a melanż stanie się bardziej mglisty i rozmyty.

YarnArt™ Everest Daylight

YarnArt Everest Daylight jest włóczką o średniej grubości, równo skręconą wykonaną w całości z akrylu. Akryl jest włóknem sztucznym, doskonale sobie radzącym z imitacją naturalnej. Jest dobrą propozycją dla alergików których kontakt z wełną naturalną uczula i dla tych, których wełna drażni. Skład zatem właściwy na wszelkie wyroby dla dzieci, tym bardziej, że to włóczka melanżowa o bajecznych neonowych i radosnych kolorach. Ze względu na niską przewiewność akrylu, przędza ta doskonale sprawdzi się w wyrobach ażurowych i odzieży luźno robionej; tunikach, sukienkach luźnych swetrach , szalach i chustach ozdobnych.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.