• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Everest Fine to wielokolorowa włóczka o składzie 70% akrylu i 30% wełny owczej. Skład jest identyczny jak inne przędze z rodziny Everest, z tą jednak różnicą, że nić jest dużo cieńsza. Biorąc pod uwagę jej grubość możemy śmiało powiedzieć, że jest cieńsza o połowę i jest jej jeszcze raz tyle, bo 610 metrów w 200 gramowym motku.
Jest równo skręcona, co jest bardzo istotne dla użytych kolorów wzajemnie się przenikających, raz nasilających się barwą a raz pozwalających na ich mieszankę. Tworzy to w robótkach efekty, których do końca nie da się przewidzieć i zaplanować. Bardzo spektakularne rezultaty tworzą mieszanki różnych włóczek użytych naprzemiennie lub łączonych ze sobą.
Możemy ją łączyć z jednokolorowymi Super Merino, Legend oraz Tweed, jako że mają podobny skład i grubość.

Ze względu na swoją smukłość przędza ta nadaje się nie tylko na jesienno-zimowe wyroby, ale też całoroczne. Zrobiona na drutach lub na szydełku sukienka o fasonie tuby, trapezowa spódnica, kolorowa chusta, ażurowy szal, pulower czy cieńszy sweter to przydatna odzież na wiosnę i chłodniejsze dni lata w stylu casualowym. Im cieńsza nić, tym jest trudniejsza do pozyskania, co ma swoje odzwierciedlenie w jej jakości. Melanżowe, starannie dobrane kolory pozwalają na uzyskanie ciekawych i nieszablonowych projektów zarówno dzianych na drutach jak i szydełku. Ze względu na jej szczupłość producent wskazuje druty o przekroju 2,5mm a szydełko 4mm. Połączenie jej z wymienioną którąś z powyżej pozwoli na użycie drutów grubszych, np. 4 lub 5mm ale też wyrób zyska na mięsistości oraz złagodzeniu kolorystycznym, co też daje bardzo ładne, subtelne efekty.
Zwróćmy uwagę na kusicielskie połączenia kolorów różu z fioletem, rudości, szarości, niebieskości. To kolory rozpalające wyobraźnię. Czytajmy też wskazówki na banderoli ażeby uniknąć sfilcowania i rozciągnięcia wyrobu po praniu. Zawsze, nawet jeśli nie trzeba suszymy wyroby z włóczki w pozycji poziomej, uprzednio wyciśnięte w ręczniku. Będą służyły nam długie lata, zachowają świeżość i co najważniejsze – dadzą się spruć.

YarnArt™ Everest Fine

Everest Fine należy do włóczek w dobrym gatunku z dwóch powodów. Pierwszy to skład, który wynosi 30% wełny owczej i 70% akrylu, drugi to smukłość przędzy.  Powstaje z wysokogatunkowej czesanki,  pozbawionej łusek i zgrubień nie zatracając swoich istotnych właściwości charakterystycznych dla wyrobów, które w swoim składzie posiadają włókna naturalne. Komfort termiczny, odprowadzanie wilgoci, nie absorbowanie zapachów i właściwości antybakteryjne – to najważniejsze z nich.  Walory te pozwalają na zastosowanie Everest Fine do wyrobu cieńszych swetrów, pulowerów, sukienek, spódnic, getrów, leginsów, chust i odzieży dziecięcej. Dzianiny są melanżowe o ładnej gamie kolorystycznej, raczej nie potrzebujące w gotowym wyrobie dodatkowych ozdób.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.