• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Legend ma w swoim składzie 65% akrylu i 35% włókien naturalnych, jakimi są wełna i wiskoza. Trzeba wiedzieć, że wiskozowe włókno otrzymywane jest z celulozy metodą chemiczną, jest więc włóknem syntetycznym a nie sztucznym. Zawiera jej w swoim składzie w 10%, pozostałe 25% stanowią włókna wełniane. Wiskoza ma dwie podstawowe wady: łatwo się gniecie i nie znosi wysokich temperatur, warto o tym pamiętać, chociaż połączona z wełną ulegnie zapewnie jej podobnym wymaganiom i nie zaważy na jakości włókna. Największą zaletą wiskozy jest jej higroskopijność oraz oddychalność. Biorąc pod uwagę podobne zalety, jakie posiada wełna – YarnArt Legend jawi się nam jako całkiem dobrej klasy przędza. Czyż nie takiej włóczki szukamy na uniwerslne, ponadczasowe dzianiny męskie? Bez ozdób, o stonowanych kolorach, dobrze i wygodnie się noszących. Przędza Legend spełni te warunki na pewno, a jedyną jej ozdobą będzie wrabiany wzór, który może przyczynić się do tego, że odzież będzie cieplejsza. YarnArt Legend nie jest włóczką grubą; zauważymy to po ilości metrów bieżących w 100 gramowym motku, których jest aż 300, ale czy elegancki sweter męski musi być gruby? Na pewno nie. Jeśli jednak zależy nam bardzo na wykonaniu masywniejszej odzieży wystarczy połączyć wątek w dwie nitki i otrzymamy włóczkę nieco grubszą, zwłaszcza jeśli chcemy przeznaczyć ją na czapkę czy szal.

YarnArt™ Legend

YarnArt Legend jest zaliczana do włóczek jesienno-zimowych. Jej skład, który oprócz poliestru zawiera 25% wełny i 10% wiskozy w zupełności wystarczy na uniwersalny, chroniący przed chłodem sweter, a klasyczny wygląd przędzy pozwoli na zaistnienie jej również w wyrobach męskich. W stonowanych kolorach okraszonych ciemniejszym wrobionym w wątek włosem odzież będzie się prezentować dostojnie i ponadczasowo. Włóczka Legend dzięki dodatkowi wiskozy jest bardziej miękka i mniej drapiąca i razem z wełną staje się włóczką dobrze oddychającą. Zatem to walory, które są ważne w przypadku odzieży męskiej, gdzie główną zaletą włóczki są jej ukryte cechy. Jeśli więc planujemy dzierganie męskiej czapki, szala, kamizelki czy swetra to ta przędza spełni nasze oczekiwania.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.