• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Maccheroni to nowoczesny wyrób, stworzony z myślą o ochronie środowiska i wykorzystaniu wartościowych odpadów odzieżowych. Chętnie korzystamy z wyrobów bawełnianych, bo naturalne i zdrowe; i do takich też zalicza się ta przędza. Są to pocięte wzdłuż osnowy paseczki o szerokości około 2,5 cm, które samoistnie skręcone tworzą okrągły rulonik gotowy do przerobu szydełkiem z dużym hakiem lub grubymi drutami. Skład to 90% bawełny i 10% poliestru.

Maccheroni czyli sznurek t-shirt yarn, uzyskuje się z resztek materiałowych, powstających z produkcji kolekcji odzieżowych, a więc  wykonanych z dbałością o klienta zarówno co do jakości jak i wzorów. Są to pełnowartościowe włókna zachowujące najwyższą jakość, dodatkowo z recyklingu, czyli doskonale wpisują się w dbałość o środowisko.

Przedmioty dla których surowcem jest bawełna z recyklingu mają liczne zalety: są produktem finalnym dużo droższym niż zużyty materiał, wzory i kolory mają niepowtarzalny charakter oraz dając drugie życie tkaninie dbamy o środowisko.

T-shirt yarn jest świetny ażeby z niej szydełkować, przerabiać na drutach, wiązać, pleść, skręcać i tworzyć zabawki. Wszystko zależy od naszej kreatywności, weny i pomysłów. W biżuterii, ze względu na dosyć duży rozmiar sprawdzi się w macramowych naszyjnikach. W wyrobach galanterii odzieżowej może posłużyć do wykonania różnych pasków, torebek i toreb eko na zakupy. Wśród galanterii wyposażenia wnętrz wykonamy z niej dywany i dywaniki, pufy, podkładki na stół, poszewki na poduszki, osłonki, koszyczki i wiele, wiele innych przedmiotów w celu uatrakcyjnienia i ozdobienia naszych mieszkań.
W usprawnieniu i jeszcze szybszym wykonaniu przedmiotów okrągłych pomoże na pewno obręcz dziewiarska za pomocą której wykonamy osłonki na kubki i doniczki, torebki, koszyki czy też opaski na głowę. Ze względu na to, że produkt ten jest wytwrzany z recyklingu, często zmienia swoją kolorystykę. Jeśli to nie jest jednokolorowy motek, są bardzo małe szanse, że dany deseń powtórzy się jeszcze raz. Jeśli zdecydujemy się na większy wyrób z tej dzianiny, warto nabyć jej niewielki zapas, bo na powtórzenie cech i koloru raczej nie ma szans. Warto też obejrzeć rzemienie i koraliki typu przekładki z dużym otworem np. ceramiczne, którymi z łatwością ozdobimy przedmioty wykonane z tej włóczki. Torba czy osłonka z wplecionymi koralikami będzie oryginalna, a co najważniejsze niepowtarzalna.

YarnArt™ Maccheroni

Włóczka YarnArt Maccheroni to fantazyjna przedza bawełniana o nietypowym wyglądzie. Tworzą ją paski bawełniane o szerokości około 2,5 cm uzyskane z recyklingu. To materiał dla głów pełnych pomysłów i kreatywnych handmadowców, oraz dla wszystkich, którym nie jest obojętny los środowiska. Paski są lekko elastyczne, cięte wzdłuż osnowy, przez co ładnie skręcają się w rulon. Wbrew pozorom łatwo operuje się z nią szydełkiem i drutami tworząc przedmioty domowego użytku takie jak: dywany, koszyczki, torby, legowiska dla zwierząt, biżuterię - przy wyrobach z makramy, oraz dodatki odzieżowe typu paski, torebki, kosmetyczki. Ciekawe wzory i niepowtarzalna kolorystyka pozwala na uzyskanie nieszablonowych i ciekawych wyrobów.