• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Magic to wyrób, którego skład określimy jednym słowem - wełna. Ogólnie ujmując temat – sierść owiec. Od razu też nasuwają się wątpliwości, czy warto z takiej włóczki wykonywać odzież, bo przecież może się sfilcować, może gryźć, może uczulać. Jednak w dobie dzisiejszych sztuczności warto zapoznać się z jej licznymi zaletami i sposobami, które uchronią nas od jej negatywnych cech i wykonać z tej włóczki choćby czapkę czy szal, ażeby przekonać się o jej funkcjonalności, dodatnich stronach i znaczeniu dla środowiska.  Na pewno wspomniane wyżej cechy to wady wełny chociaż skurczeniu się wełny można zapobiec umiejętnie się z nią obchodząc, z gryzieniem też możemy sobie poradzić, gorzej – jeśli wełna uczula. Wełna jednak wełnie nierówna i wyrokować zanim się nie sprawdzi, nie można. Do podstawowych zalet, jakie podaruje nam włóczka Magic jest zapewnienie ciepła i wysoka higroskopijność, co znaczy, że nawet jeśli się w niej spocimy lub zmokniemy, nasz organizm tego nie odczuje i nie ulegnie wyziębieniu. Dalej, wełna nie jest łatwopalna, nie pochłania zapachów, więc nie musimy jej prać po każdorazowym noszeniu a tylko wietrzyć, wełna się nie elektryzuje, a latem spełnia rolę doskonałego izolatora. YarnArt Magic jako 100% włóczka wełniana posiada te cechy, dodatkowo jest bardzo miękka, sprężysta i miła w dotyku. Nadaje się na kolorowe wyroby: swetry, kamizelki, poncha, szale, czapki, kominy, kardigany oraz jako zdrowe dodatki wnętrzarskie – pledy, okrycia puf, poduszek. Wspomnieć też należy, że to doskonała włóczka na skarpety, getry i wkładki do zimowego obuwia. Wykonane z niej przedmioty na cienkich drutach staną się sztywniejsze i uzyskają pożądany kształt, stosując zaś druty o parametrach wyższych uzyskamy wyrób przewiewny, luźniejszy ale też i nie tak ciepły. Łatwo też taką włóczkę zamierzenie sfilcować w wyrobie i uzyskać produkt podobny do uszytego, zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać odzież bardzo grzejącą, lub jeśli zrobiony sweter jest za duży i chcemy go zmniejszyć. Taka odzież wygląda też bardzo interesująco, przypominając filc. Warto czytać i stosować się do zawartych informacji na etykietach, stosować w praniu odżywki do włosów, aby wełna była miękka i przyjazna ciału, oraz by włożony trud w wydzierganie własnego wyrobu cieszył nas przez długie lata.

YarnArt™ Magic

YarnArt Magic to siostrzany produkt podobnej włóczki Magic Fine, jednak z jednym poważnym atutem. To włóczka która w całości wykonana jest z runa owczego, bez domieszek – to 100% wełny. Jest też nieco grubsza - 100 gramowy motek zawiera 200 metrów przędzy. W swoim skręcie składa się z wielu cienkich włókienek bardzo z sobą połączonych, owianych lekką włoskową jasną mgiełką. To bardzo charakterystyczne zjawisko dla delikatniejszych włóczek wełnianych. Przez to jest również miękka i miła w dotyku. Jej oczywistym walorem jest też jej kolorystyka. Każdy motek zawiera w sobie przenikające się ze sobą barwy nasilające się i znikające bardzo płynnie, co znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w wyrobach z niej wykonanych.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.