• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Melody zawiera w sobie 9% wełny, 21% akrylu oraz 70% poliamidu, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za jej wygląd. Poliamid jest włóknem syntetycznym, bardzo mocnym, jedwabnym poddawanym teksturowaniu – obróbce, w wyniku której nadaje się nitkom pożądane właściwości: elastyczność, puszystość i trwałość. Jedwab teksturowany ma znacznie korzystniejsze cechy niż jedwab gładki. Akryl – wiadomo, jako włókno wełnopodobne dodaje objętości i puszystości a wełna podnosi skuteczność cieplną włóczki. To włóczka fascynująca pod względem wyglądu. Nie jest przędzona w tradycyjny sposób, wątki nie są proste lub skręcane a dmuchane. Przyjmują wygląd siateczkowego ażurowego tunelu, który lekko płaszczy się pod wpływem przerabiania. Włóczka taka nazywana jest „blow arn” - co właśnie oznacza włóczkę dmuchaną. Ze względu na atrakcyjny wygląd i właściwości włóczka YarnArt Melody może być używana do wyrobu dzianin luźnym splotem jeśli chodzi o druty, lub wzorów z dużą ilością światła jeśli chodzi o szydełko. Włóczka ta dzięki poliamidowi jest odporna na przecieranie się stąd możność wykonywania sieciowych projektów. A więc luźne w splotach swetry, szale, chusty jak najbardziej, co nie znaczy że do typowych przerobów użyć jej nie można. Można jak najbardziej, bo poliamid to włókno oddychające, jednak o małej zdolności higroskopijnej, stąd pożądana luźność wyrobu. Ze względu na duży połysk i charakterystyczny splot włókien, włóczka YarnArt Melody nadaje się do wykorzystania jako sznurek do dekoracji oraz do wyrobu biżuterii. Tunelem, który ma około 4 milimetry średnicy można oblekać metalowe bazy naszyjników lub bransoletek, umieszczać w nim koraliki lub kolorowe sznurki i stosować kompozycyjnie w projektach. Wygląda to bardzo spektakularnie a dla zainteresowanych informacja, że tunel ten swobodnie mieści drut o średnicy 3,5mm, a mocno rozciągnięty - 6,5mm. To również świetna, lekka, mocna i co najważniejsze połyskliwa włóczka do wykorzystania w aranżacjach obręczy do łapaczy snów oraz splotach makramowych.

YarnArt™ Melody

Włóczka YarnArt Melody jest włóczką trzyskładnikową, syntetyczną z dodatkiem 9% wełny. Głównym jej składnikiem jest poliamid i to on wiedzie prym w odbiorze wzrokowym tej włóczki. Dzięki poliamidowi włóczka jest lekka i niezwykle lśniąca pokryta delikatnym włoskowym meszkiem. Jest włóczką „blow yarn” w wygladzie przypominającą siateczkowy rulon; znajdzie zatem ciekawe zastosowanie nie tylko w dzianinowych produktach, ale również jako ozdobny sznurek - rurka w biżuteryjnych projektach. Włóczka YarnArt Melody ma szerokość około 4mm jest sprężysta, ulegająca przy dzianiu niewielkiemu spłaszczeniu. Jej lekki wygląd przypomina nam o letnich wiskozowych włóknach, niemniej za sprawą wełny w swoim składzie pozostaje włóczką uniwersalną - całoroczną.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.