• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kolory oraz opinie włóczki Merino Bulky

Przędza Bulky to produkt z rodziny Merino, w skład której wchodzi wełna z merynosów o ekskluzywnych właściwościach. Merino Bulky też ją zawiera i tutaj to 30% wełny i 70% akrylu. Merino to najprzyjemniejsza w dotyku wełna o włóknach wyjątkowo cienkich struktury puchowej, co zapewnia, że włóczka ta nie gryzie. Rasa merynosów, to owce hodowane głównie w Australii i Nowej Zelandii. Jej właściwości termoregulacyjne sprawiają, że sprawdzi się doskonale w temperaturach minusowych jak i plusowych. Dlatego też jest wykorzystywana jako surowiec przy produkcji odzieży sportowej, w butach, skarpetach i bieliźnie. Zobacz jak wykonać czapkę z tej na naszym blogu.

Dla lubiących odzież wierzchnią robioną na drutach czy szydełku przędza bulky jest idealna. Jest gruba, mocno skręcona, składająca się z 10 pojedynczych, wcale nie najcieńszych nitek. Bardzo podobna w skręcie do super merino, ale dużo, dużo grubsza. To wszystko powoduje, że w wyrobie nie jest wiotka. Jest raczej lekko sztywna, dlatego nadaje się na obcisłe spódnice, żakiety, płaszcze o dopasowanej linii, kamizelki, kardigany. Zawartość 30% wełny w zupełności wystarcza, aby zapewnić ciepło i komfort noszenia. Czapki i kominy mogą nosić osoby wrażliwe na dotyk wełny. Ta włóczka nie gryzie i nie mechaci się, ale też mimo swej puszystości, nie jest to produkt na wiotkie, miękkie sweterki. Opinie o Merino Bulky, są bardzo pozytywne! Nasze klientki najczęściej polecają ją jako ciepłą i niegryzącą.

Producent sugeruje dla niej druty nr 7 i szydełko nr 8, ale wiadomo, że zależy to od indywidualnych upodobań. Jednak trzeba pamiętać, że wyrób zrobiony na drutach cieńszych będzie dosyć sztywny, co sprawdzi się w przypadku dywaników, torby czy kapci. YarnArt Merino Bulky świetnie komponuje się z podobnej grubości płaskimi rzemieniami zamszowymi, które są tak miękkie, że można je przerabiać jak włóczkę. Ozdabiając nimi naszą czapkę, torbę czy odzież – nadamy im indywidualny, niepowtarzalny charakter. Włóczka Merino Bulky jest też wygodna w użytkowaniu, bo dopuszcza się pranie w pralce w 30 stopniach Celsjusza, ale suszymy w pozycji leżącej dbając o jak najdłuższą żywotność wyrobu. Kolory Merino Bulky również nie powinny pozostać bez echa, bo są interesujące, elegancko wybarwione jakby lekko mgliste, co doda lekkości i delikatności naszym projektom. Przędza dostępna jest w 100 gramowych motkach na których nawinięte jest 100 metrów przędzy. Na sugerowany przez producenta kwadrat 10x10 cm zużyto 6,5 metra bieżącego włóczki.

YarnArt™ Merino Bulky

Włóczka YarnArt Merino Bulky to kolejna wersja merino, składająca się z mieszanki akrylu i szlachetnej wełny z owiec rasy merynos. 30%  wełny i 70% akrylu. Można ją określić jako włóczkę dla niecierpliwych i porywczych lub dla początkujących rękodzielniczek. Ciepła, gruba, pięknie gęsto skręcona, wyśmienita na takie wyroby jak: czapki, kominy, getry, poncha. Zawiera wełnę i o dziwo nie gryzie, bo merynosy obdarowują nas właśnie takim puchowym runem. Puszystość wyczujemy  od razu dotykając tej przędzy. To kapitalna, trzymająca fason włóczka na jesienno-zimowe wyroby dopasowane kardigany, płaszcze, spódnice, kamizele i długie swetry.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.