Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Merino de Luxe należy do włóczek o zmieszanych włóknach w ilości 49% wełny i 51% akrylu. Wełny merynosowe cieszą się coraz większym uznaniem w przemyśle odzieżowym i nie dotyczy to tylko włóczek i wyrobów z niej wykonywanych ale też tkanin, które poprzez jej zawartośc są produktami wysokiej klasy i w bardzo dobrym gatunku. A wszystko to dzięki owieczkom rasy merynos, które dostarczają nam gotowe i wysoce wartościowe runo. Wyjątkowe właściwości wełny typu merino wynikają głównie z ekstremalnych warunków w jakich żyją te owce. Zimą temperatura spada poniżej 20 stopni, natomiast latem dochodzi do 40 stopni. Wełna typu merynos charakteryzuje się wysoką miękkością, a jej włókna są cienkie i sprężyste.
Z takich włókien powstaje też włóczka YarnArt Merino de Luxe, która charakteryzuje się typowymi dla włóczki merino cechami. Przede wszystkim, ze względu na delikatność i budowę włókien jest włóczką niegryzącą. Nie posiada typowych dla wełny owczej łusek, dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula naszej skóry. Poprzez swoją kanalikową budowę – włóczka merino jest wysoce higroskopijna co powoduje, że nawet jeśli się w niej spocimy lub przemoczymy, nie odczuwamy wilgoci, a włóczka nadal nas grzeje. Odzież z wełny merynosów jest przewiewna i to  bez względu na grubość przędzy, oraz nie wymagająca częstego prania, ze względu na właściwości samooczyszczające. Jeśli więc nie ma plam i widocznych zabrudzeń, wystarczy ją jedynie wietrzyć.
Następną zaletą niezwykle ważną dla odzieży wełnianej jaką posiada włóczka YarnArt Merino de Luxe jest nie przyjmowanie brzydkich zapachów. Włókna wełniane tworzą środowisko nieprzyjazne bakteriom, co oznacza, że te się na nich nie namnażają. Wskazane są więc z niej pledy i poszewki na poduszki, ale najczęściej wykorzystamy ją na przyjazne skórze sukienki, swetry, topy, skarpety i bluzki, które raz założone spowodują, że rozstać się z nimi nie będzie można.

YarnArt™ Merino De Luxe

Włóczka YarnArt Merino de Luxe to kolejna w palecie włóczka merynosowa z domieszką akrylu. Jej skład to 49% wełny i 51% akrylu. Włóczka o grubości bardzo zbliżonej do włóczki Super Merino, jednak o szlachetniejszym składzie. Wełna merynosowa jest uważana za najlepszą wełnę owczą. Jest miękka, puszysta, a jej włókna są cienkie, długie i lśniące. Poza tym wełna z merynosów jest niegryząca. Zatem ta włóczka to dobry pomysł na niezbyt grube ubranka dla dzieci i przedmioty „baby” a jako że jest łatwa w pielęgnacji i użytkowaniu warto przeznaczyć ją na odzież blisko ciała.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 16 z 16
Sortuj wg:
strona: z 1