• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Merino de Luxe należy do włóczek o zmieszanych włóknach w ilości 49% wełny i 51% akrylu. Włókna merynosowe cieszą się coraz większym uznaniem w przemyśle odzieżowym i nie dotyczy to tylko przędzy i wyrobów z niej wykonywanych ale też tkanin, które poprzez jej zawartość są produktami wysokiej klasy i w bardzo dobrym gatunku. A wszystko to dzięki owieczkom rasy merynos, które dostarczają nam gotowe i wysoce wartościowe runo. Wyjątkowe właściwości merino wynikają głównie z ekstremalnych warunków w jakich żyją te owce. Zimą temperatura spada poniżej 20 stopni, natomiast latem dochodzi do 40 stopni. Dzianina z merynosa charakteryzuje się wysoką miękkością, a jej włókna są cienkie i sprężyste.
Z takich włókien powstaje też Merino de Luxe, która charakteryzuje się cechami typowymi dla tego typu wełny. Przede wszystkim, ze względu na delikatność i budowę włókien, to włóczka która nie gryzie. Nie posiada typowych dla wełny owczej łusek, dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula naszej skóry. Poprzez swoją kanalikową budowę jest wysoce higroskopijna co powoduje, że nawet jeśli się w niej spocimy lub przemoczymy, nie odczuwamy wilgoci, a włóczka nadal nas grzeje. Odzież z merynosów jest przewiewna i to  bez względu na grubość przędzy, oraz nie wymagająca częstego prania, ze względu na właściwości samooczyszczające. Jeśli więc nie ma plam i widocznych zabrudzeń, wystarczy ją jedynie wietrzyć.
Następną zaletą niezwykle ważną dla odzieży wełnianej jest nieprzyjmowanie brzydkich zapachów. Włókna naturalne tworzą środowisko nieprzyjazne bakteriom, co oznacza, że te się na nich nie namnażają. Wskazane są więc z niej pledy i poszewki na poduszki, ale najczęściej wykorzystamy ją na przyjazne skórze sukienki, swetry, topy, skarpety i bluzki, które raz założone spowodują, że nie będzie można się z nimi rozstać.

YarnArt™ Merino De Luxe

Merino de Luxe to kolejna w palecie merynosowa przędza zz domieszką akrylu. Jej skład to 49% wełny i 51% akrylu. Grubością jest bardzo zbliżona do Super Merino, jednak jest o szlachetniejszym składzie. Wełna merynosowa jest uważana za najlepsze runo owczą. Jest miękka, puszysta, a jej włókna są cienkie, długie i lśniące. Co najważniejsze jest to włóczka, która nie gryzie. Jest zatem dobrym pomysłem na niezbyt grube ubranka dla dzieci i przedmioty „baby”. Jako że jest łatwa w pielęgnacji i użytkowaniu można przeznaczyć ją na odzież "blisko ciała".

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1