• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Merino Exclusive

Zawiera 50% wełny merino i 50% akrylu. Wełna ta pozyskiwana od owiec rasy merynos i odznacza się wieloma pozytywnymi cechami, których nie znajdziemy w innych włóczkach. Owce merynos żyją w ekstremalnych warunkach i sobie w nich doskonale radzą. W chłodne i zimne dni wykorzystują z otoczenia wilgoć do wytwarzania ciepła a ich faliste włókna zawierają miliony pęcherzyków powietrza, które blokują jego wydostawanie się. Natomiast w ciepłe dni wełna  utrzymuje chłód dzięki odprowadzeniu wilgoci z dala od skóry. Wełna ta oddychając, usuwa wilgoć i chłodzi ciało. Dzięki temu zjawisku wełna z merynosów jest skuteczna zarówno latem jak i zimą.
YarnArt Merino Exclusive w swojej budowie jest podobna do Super Merino i Merino Bulky. Sprężysta, dobrze skręcona, z 5 nitek, nieco delikatniej niż dwie pozostałe; grubością plasuje się pośrodku.

Do czego może nam się przydać ta przędza?

Zawartość 50% wełny czyni ją cieplejszą, pulchniejszą, nieco bardziej miękką i puszystą, otuloną delikatnymi, krótkimi nie rzucającymi się w oczy włoskami. Włóczka Merino Exclusive to przede wszystkim idealna włóczka dla wrażliwych; zimą jest ciepła, nie drapie, nie podrażnia skóry, latem chłodzi. Ze względu na swoje właściwości nadaje się dosłownie na każdy wyrób, miękki i opływowy, noszony bezpośrednio na ciele jako bielizna, miękkie swetry, sukienki czapki, kominy, skarpety oraz odzież dziecięcą. Bardziej twarde wyroby możemy uzyskać poprzez połączenie 2 nitek, ale zamiast tego można użyć sztywniejszej i grubszej bulky. Dobrze odzwierciedlające się ażury i wzory dodadzą wyrobom splendoru, elegancji i określą styl, w jakim projekt został wykonany. Warto zadbać w użytkowaniu o wyroby wykonane z tej włóczki. Jak każda przędza zawierająca włókno naturalne, jest narażona na filcowanie i rozciąganie po praniu, suszmy ją więc w pozycji poziomej, pierzmy ręcznie przez wyciskanie, nie prasujmy, ażeby nie pozbawiać jej pulchności. Stosując się do tych odwiecznych rad będziemy mogli cieszyć się jej urodą i właściwościami przez długie lata.

YarnArt Merino Exclusive

Włóczka YarnArt Merino Exclusive to kolejna w grupie przędza z zawartością wełny merynosów. Spośród siostrzanych przędz jest najcieplejsza, bo jej skład to 50% wełny merino i 50% akrylu. Uwaga wrażliwi na kontakt z włóczkami z dodatkiem wełny! To produkt dla was. To przędza, która nie gryzie, nie uczula, delikatna, miękka, higroskopijna; zimą grzeje, latem chłodzi, antygrzybiczna, nie pochłania zapachów. Właściwości do pozazdroszczenia; dlatego też jest wzorowa na bieliznę, odzież noszoną blisko ciała, skarpety, odzież sportową i odzież dla dzieci. Ponieważ Merino Exclusive to włóczka całoroczna, warto z niej zrobić takież wyroby. Będą wyróżniać się delikatnością i subtelnością. 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.