• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Merino Sport to włóczka z wełny merino tureckiej firmy YarnArt, skupiająca solidne i cenne właściwości. Skład również zadawalający, bo 50% to włókna wełniane, pozostałe zaś 50% to akryl. Skład, który wystarcza, aby odzież z niej wykonana nosiła się komfortowo i nie wyglądała na zmęczoną. Poprzez swoje właściwości i budowę włókna, opisywane już nie raz przy włóczkach merino. To przędza idealna na odzież dla dzieci. YarnArt Merino Sport ma tę przewagę nad pozostałymi, że jest ciepła, a nie jest gruba; grubością podobna jest do włóczki super merino -  nadaje się więc dlatego dla dzieci i na odzież blisko ciała. Właściwości cieplne tej włóczki spotęgujemy, jeżeli będziemy przerabiać ją cienkimi drutami czy szydełkiem, a osłabimy w wyrobach zrobionych luźniej, traktując je jako bardziej przewiewne.
Merino Sport poprzez swoją nazwę obliguje też do zarekomendowania jej w temacie odzieży sportowej i turystycznej. W ogóle samo włókno wełny merino jest coraz szerzej wykorzystywane przy produkcji specjalistycznej, wysokogatunkowej odzieży sportowej i bielizny termoaktywnej, co może nas jedynie przekonać o jego wartości i zachęcić do zrobienia metodą hand made osobistych, ciepłych wyrobów począwszy od skarpet na bardzo grubych swetrach skończywszy. Odzież wykonaną z merino można śmiało zakładać do biegu, do zwykłego trekkingu, wymagającej wspinaczki wysokogórskiej, jazdy na nartach, wędkowania czy wreszcie outdoorowych spacerów. Podsumowując – wełna z merynosów to właściwy materiał na odzież dla osób lubiących aktywnie spędzać czas zarówno zimą jak i latem.
Warto też zapoznać się z interesującą kolorystyką tej włóczki występującej w kilku odcieniach niebieskości i zieleni, szarości i beżów, fioletu, różu, czerwieni, bieli i czerni. Banderola każdego motka zawiera obrazkową instrukcję użytkowania i parametry włóczki, której jest aż 400 metrów.

YarnArt™ Merino Sport

YarnArt Merino Sport stanowi najcieńszą włóczkę w pakiecie włóczek merino, a jej skład to 50% wełny i 50% akrylu. Ze względu na wzorowy kontakt wełny merynosowej ze skórą, jej doskonałe właściwości i takie użytkowanie – warto z tej przędzy wykonywać wszelką odzież oraz odzież dla turystów. Sprawdzi się jako doskonały termoizolator w zimie oraz ugasi pragnienie chłodu w upalne dni. Sweter, skarpety, top, pulower, getry, czapki, szale i rękawiczki to niezastąpione elementy garderoby dla sportowców, alpinistów i turystów. Warto przejrzeć ofertę włóczek merino i wybrać tą właściwą w zależności od upodobań i fizjologii. Z merino wykonamy odzież od tej najbliżej ciała po wierzchnią, na outdoorowe wyprawy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1