• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Mohair Classic

Jako włóczka moherowa wykonana jest z runa kóz angorskich, nota bene bardzo ciekawie i ładnie wyglądających w swoich kędzierzawych ubrankach. Same kozy angorskie są zwierzętami domowymi, hodowane ze względów klimatycznych w Azji Mniejszej, głównie dla pozyskiwania wełny, czyli moheru. Ciekawostką jest to, że z jednego osobnika uzyskać można od 3 do 6 kg wełny, czyli dużo, ale i tak moher to jedna z najdroższych wełen. Następną ciekawostką jest ta, że kozy angorskie dostarczają włosów prawie wszystkim lalkom, bo włókna moheru są błyszczące i mogą urosnąć nawet do 30cm długości. Moher stanowi bardzo dobry materiał połączeniowy z wełną owczą i wszelkimi włóknami sztucznymi. Jego włókna są trwałe, bardzo elastyczne, odporne na zagniecenia i rozciąganie, do tego niepalne. Jego jedyną wadą jest mechacenie się, dlatego aby maksymalnie zminimalizować to zjawisko włóczkę moherową warto przerabiać na dość grubych drutach lub szydełku. To metoda, dzięki której nie przyczynimy się do piętrzenia i ścieśniania się włosa, a luźny splot zapewni przejrzystość i przewiewność wyrobu. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że luźno zrobiony sweter z moheru jest o wiele przyjemniejszy w noszeniu i co ważne: przyjemniejszy dla oka, niż wyrób o ciasnym splocie. Żeby ograniczyć mechacenie się moheru w wyrobie, jest on często łączony z włóknem akrylowym, tak jak Mohair Classic, której skład to 70% moheru i właśnie 30% akrylu. Akryl pomoże utrzymać fason i sprężystość wyrobu.

Na co nadaje się nasz Mohair Classic?

Nadaje się na wspomniane już duże swetry, kardigany, szale i czapki, chusty i poncza. Warto też wspomnieć w tym miejscu o okrągłych drutach na żyłce, które pozwolą wykonać sweter czy spódnicę bezszwowo. To bardzo przydatne narzędzie zwłaszcza przy dzierganiu dużych projektów ściegiem pończoszniczym. Włókno kóz angorskich ma jeszcze jedną ważną zaletę, otóż łatwo jest je ufarbować. Spójrzmy więc jakie kolory nosi YarnArt Mohair Classic. Jednostajne, odpowiednio nasycone, które na pewno przyczynią się do powstania świetnej odzieży ozdobnej.

YarnArt™ Mohair Classic

Mohair Classic jest włóczką moherową, o składzie 30% akrylu i 70% moheru. Włóczka ta ma wiele zalet i w zasadzie nie potrzeba ich opisywać, bo widać je gołym okiem. I wcale nie przywołujemy w tym miejscu okrzyczanych moherowych beretów, tylko elegancką, kobiecą, pełną powabu odzież. Włóczkę tę szybko się przerabia,  mimo rzadkiego splotu odzież z niej jest ciepła, a nawet wielkie swetrzyska bardzo delikatne w wyglądzie. Odzież z moheru, udzierganą własnoręcznie, sama w sobie stanowi odzież ozdobną, im mniej na niej wzorów tym lepiej, bo tu ozdobą jest wydostający się na powierzchnię włos. Raz go mniej, raz więcej, raz krótszy, a raz dłuższy. I to właśnie owe włosy mgliście zasłaniające duże oczka tworzą bardzo efektowne, lekkie i fantastyczne projekty.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1