• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Norway ma w swoim składzie tylko akryl co przekłada się na definicję, że to przędza z włókna sztucznego. Akryl jest włóknem zarówno zbierającym cięgi jak i wychwalanym pod niebiosa. Jak każde włókno ma zalety i wady. Zaletą jest na pewno cena, która jest kilka razy niższa niż cena wełny a którą doskonale udaje. Coraz trudniej odróżnić nam te dwa włókna od siebie, zwłaszcza gdy są nowe. Następne zalety akrylu to: jest wytrzymały na rozciąganie, nie gniecie się,  nie uczula, nie jest atakowany przez mole, bakterie i grzyby, jest ławy w pielęgnacji i odporny na działanie promieni słonecznych. Wadą natomiast jest zdecydowanie to, że nie jest higroskopijny, elektryzuje się, jest łatwopalny i nie jest długowieczny. Porównując za i przeciw możemy dojść do prostego wniosku, że łatwo sobie poradzimy z wadami akrylu i wykonaną z niego odzież odpowiednio użytkowaną będziemy hołubić a nawet kochać. Włóczka Norway należy właśnie do takich przędz, które wyglądają bardzo przyzwoicie. A ponieważ jest mięsista, możemy się po niej spodziewać, że spełni swoje zadanie, skutecznie nas chroniąc przed zimnem i chłodem. Pamiętając, że to włóczka akrylowa a więc nie higroskopijna, powinniśmy unikać wykonywania z niej odzieży ciasnej i blisko ciała. Odda natomiast swoje zalety w luźnych swetrach, kamizelach, tunikach, czapkach, szalach, kominach. Norway zasila włóczki YarnArt pięknymi kolorami. Akryl pięknie przyjmuje wymyślony dla niego kolor i łatwo go nie traci. Tutaj są to kolory pastelowe, nasycone i matowe, słowem bardzo twarzowe. W 100 gramowym motku jest 105 metrów bieżących przędzy. Warto zdecydować się świadomie i własnoręcznie wydziergać odzież z włóczki Norway, tym bardziej, że gotowe wyroby z niej wcale nie są takie tanie, jak na to zasługują.

YarnArt™ Norway

Włóczka YarnArt Norway to przędza akrylowa na grubsze wyroby. Jej wątek zbudowany jest z 6 gęsto skręconych ze sobą nitek. Skręt jednostajny rozpulchniony, co ma wpływ na puszystość i lekkość wykonanej odzieży. To włóczka dla lubiących dzianiny lecz nie znoszących drapania, drażnienia i moli w domu. Jako grubsza przędza, bo jej przekrój wynosi około 3,5mm – nadaje się na swetry, tuniki, spódnice, kamizele oraz czapki i inne akcesoria okrywające. Dobrze prezentować się będzie w odzieży luźnej, bo ta zapewni komfort noszenia. Jeśli więc planujemy projekt z powietrzem pod nim - włóczka Norway pokaże całą swoją krasę. Jako przykład może posłużyć wykonanie dużego oversizowego swetra.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.