Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włoczka YarnArt Rabbit wykonana jest z włókna poliamidowego, co oznacza, że jest włóczką całkowicie syntetyczną. Poliamid - inna nazwa to nylon, to włókno sztuczne wynalezione w latach czterdziestych ubiegłego stulecia, służące głównie do wyrobu pończoch. Od tej pory minęło wiele czasu, na przestrzeni którego ulepszony poliamid wykorzystuje się do produkcji strojów plażowo-kąpielowych, kurtek przeciwdeszczowych wysokiej jakości odzieży sportowej, ubrań narciarskich i jak widać do produkcji włóczek. Włóczki poliamidowe posiadają wady i zalety a wybór ich zależy od naszych preferencji. Zaletą poliamidu jest jego lekkość, wytrzymałość i to, że ma pewne właściwości higroskopijne, choć nie takie jak włókna naturalne – wełna, len i bawełna. Poza tym, bardzo łatwo się go pierze i szybko wysycha. Poliamid charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na bakterie i grzyby, omijają go mole. Z wad, na które trzeba zwrócić uwagę to te, że łatwo w poliamidzie się spocić, nie powinno się go suszyć na słońcu, bo może stracić swój nasycony kolor oraz nie prać w wysokich temperaturach.
Włóczka YarnArt Rabbit w wyrobie będzie przypominała sierść zwierząt czy sztuczne futerko, więc jeśli chcemy posiadać włochaty sweter, to proszę bardzo. Bardzo ładnie prezentuje się też Rabbit jako włóczka akcentująca odzież. Mogą to być mankiety i dół swetra oraz wtrącenia w tymże dla uzyskania spójności, wykończenia kapturów, sweterków i odzieży dla dzieci,. A także kamizelki, torby, worki, szale i czapki.
Włóczka YarnArt Rabbit to również godna polecenia, jeśli chodzi o połączenie jej z innymi włóczkami, nawet tymi bardzo szlachetnymi, np. przy wyrobie czapek. Jej długie i niezwykle delikatne włoski przyczynią się do ozdobienia, ożywienia i nadania charakteru, zwłaszcza jednokolorowym wyrobom. Poprzez swój dynamizm futerkowy, włóczka ta jak żadna inna nadaje się do wytworu zabawkowych zwierzątek, tym bardziej, że kontakt z nią nie jest niebezpieczeństwem dla dzieci w temacie uczuleń.

YarnArt™ Rabbit

Włóczka YarnArt Rabbit jest włóczką poliamidową, charakteryzującą się długimi na około 2,5 centymetra włosami wynurzającymi się wokoło z jednokolorowego rdzenia – podstawowego koloru włóczki. Włosy, jak i zresztą cała włóczka są bardzo miękkie i miłe w dotyku, nie zlepiają się ze sobą w wyniku czego w wyrobie przypominają sztuczne futerko z długim włosem. Włosy są cienkie, delikatnie rozbielone, co całości dodaje lekkości i zwiewności. Poprzez swoją budowę i wygląd,  Rabbit to atrakcyjna włóczka na wszelkiego rodzaju brzegowe wykończenia odzieży typu mankiety, brzegi kapturów, czapek, szali. Ladnie wygląda wtrącona tylko w wyrób uatrakcyjniając jego gładką fakturę i jednobarwność.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.