• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Shetland

To przędza pozyskiwana z runa owiec. Ze względu na zapotrzebowanie, często wykonywana w różnych mieszankach, ale jest to włóczka należąca do przędz szlachetnych. Dobrze skręcona, nie rozwarstwia się, zachowuje swoją formę do ostatniego rzędu wyrobu. Jest lekko sprężysta, a więc podczas naciągania robi się nieco cieńsza, aby zaraz potem wrócić do swojej pierwotnej formy, rozpulchniając się. Dzięki temu, nie powstają dziury przy np. luźniejszym dzierganiu. Włóczka Shetland jest doskonała na wyroby męskie. Dlaczego? Głęboko matowa, bez żadnych zdobień wykończeniowych, wtrąceń, po prostu elegancka. Spokojne barwy o pastelowych odcieniach ułatwią na pewno jej wybór. Poza tym nie jest gruba; zrobiony z niej sweter czy pulower nie przyćmi koszuli a ją uatrakcyjni, zapewniając ciepło i komfort. To również polecana przędza na ciepłe skarpety.

Wymieniając atuty jako „męskie”, nie należy pomijać innych walorów tej przędzy. YarnArt Shetland znajdzie z pewnością swoje zwolenniczki lubiące klasyczne i eleganckie a więc ponadczasowe wyroby. Jaskrawszy kolor, rozpinany, czy zakładany sweter przewiązany wydzierganym paskiem, ołówkowa spódnica, szal, rękawiczki i to z 5 palcami czy czapka to również dobre propozycje dla tej włóczki. Ze względu na swoją matowość, szetlandzkie wyroby dobrze komponują się ze skórą. Jeśli ta przędze wydaje się za cienka albo wolisz bardziej ekstrawaganckie dzianiny - może Cię zainteresować nieco grubsza i lekko perłowa YarnArt Shetland Chunky. Wracając jednak do naszej bohaterki, to proponowana jest w mieszance o składzie 30% wełny i 70% akrylu. Motek jest 100g o długości 220m a dla chcących dokładnie obliczyć zużycie może przydać się informacja, ze na proponowaną przez producenta próbkę potrzeba 9mb Nie należy też lekceważyć informacji o zasadach użytkowania. Wełna ma to do siebie, że lubi się filcować, warto więc prać ręcznie w letniej wodzie i suszyć w pozycji horyzontalnej, słowem: stosować się do zaleceń.

YarnArt™ Shetland

Chyba nie ma osoby wśród używających szydełka lub robiących na drutach, która z opowiadań, czy autopsji nie kojarzyłaby nazwy szetland ze słynnymi kiedyś swetrami, które można było dostać tylko w peweksie lub w specjalnych rzutach sklepowych, a włóczka była trudno dostępna; a teraz? Oto ona: włóczka YarnArt Shetland. Ponadczasowa, na ciepłe okrycia zarówno damskie jak i męskie. W związku z tym, jeśli plącze się po głowie zrobienie pulowera czy swetra męskiego, to ta przędza jest na sto dwa. Nie za gruba, nie gryząca, o głębokiej matowości, no i zwyczajnie efektowna. Wymarzona  na klasyczne, szlachetne wyroby na długie lata.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.