• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

YarnArt Shetland Chunky

To bliźniacza włóczka klasycznej Shetland. Bazą do ich wyrobu jest gęste i mocne runo jednych z najmniejszych owiec – rasy szetlandzkiej hodowanej na Wyspach Szetlandzkich. Owce te zawsze były i nadal są bardzo cenione, ze względu na swoją wielokolorowość. To jedyna rasa dająca w oryginale 11 różnych barw włosa od bieli po czerń przechodząc przez odcienie szarości i brązów. Włóczka Shetland Chunky szczyci się składem 50% wełny i 50% akrylu. W rankingu wśród włóczek o mieszanych włóknach zajmuje jedno z czołowych miejsc, jako bardzo ciepła. Włóczka ta prezentuje się jako masywna, miękka, estetycznie i regularnie dość ciasno skręcona, grubsza od klasycznej Shetland. Podczas dziergania równo sprężynuje, utrzymując jednakową grubość na całej długości. Można ją więc wykorzystać planując ażury i wzory, w których będzie się prezentować estetycznie i elegancko. 

Na co jest włóczka Shetland Chunky?

Sprawdzi się przede wszystkim w wierzchnich okryciach typu czapki, szale, płaszcze, grube swetry, poncza, pulowery, kamizele. Oprócz wielu, wielu zalet typu higroskopijność, trzymanie ciepła, niestety naturalna wełna ma jedną uciążliwą wadę -  może podgryzać, dlatego mowa tu o okryciach zewnętrznych. Akryl minimalizuje tę właściwość, ale bardzo wrażliwi nie podołają w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Pocieszeniem mogą być coraz to nowe, ulepszone środki do pielęgnacji odzieży z wełny a także wszelkie domowe sposoby walki z drażnieniem przez wełnę owczą. Jeśli jednak to wełna nie dla Ciebie, zapoznaj się z ofertą Merino Bulky lub Merino Exclusive. To produkty podobne grubością, jednak z innej łagodniejszej przędzy owczej – merino. Jednak dla zdecydowanych na elegancką włóczkę Shetland Chunky zapewnienie, że po właściwym użytkowaniu i pielęgnacji wyroby z niej będą nosić się komfortowo i służyć długie lata. Również ze spruciem nie będzie większego kłopotu, wystarczy rozprostować ją nad parą i przystąpić do dziergania innego wyrobu, który będzie wyglądał jak nowy. Producent sugeruje dla tej włóczki druty 6mm oraz szydełko 6,5mm. Na wzorcowy kwadrat 10x10 cm potrzeba 8,5 metra tej. 

YarnArt™ Shetland Chunky

Szlachetna włóczka podarowana przez naturę, pochodząca od owiec szetlandzkich, których runo znane jest na całym świecie. Mowa o przędzy z dużą zawartością włókna naturalnego występującej pod nazwą YarnArt Shetland Chunky. Charakterystyczna dla tej włóczki jest jej masywność, miękkość, estetyczne wykonanie i lekki połysk. Nie bez znaczenia jest też skład. To bardzo grzejąca przędza, bo 50% stanowi wełna i 50% akryl. Zatem już wiadomo na co można ją przeznaczyć. Wszystko, co przynosi ulgę i zadowolenie w chłodne, zimowe dni. Wnętrze ożywimy ciepłem a wizerunek pięknymi, głęboko nasyconymi kolorami.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.