Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Shetland Chunky to bliźniacza włóczka klasycznej Shetland. Bazą do ich wyrobu jest gęste i mocne runo jednych z najmniejszych owiec – rasy szetlandzkiej hodowanej na Wyspach Szetlandzkich. Owce te zawsze były i nadal są bardzo cenione, ze względu na swoją wielokolorowość. To jedyna rasa dająca w oryginale 11 różnych barw włosa od bieli po czerń przechodząc przez odcienie szarości i brązów. Włóczka YarnArt Shetland Chunky szczyci się składem 50% wełny i 50% akrylu. W rankingu wśród włóczek o mieszanych włóknach zajmuje jedno z czołowych miejsc, jako bardzo ciepła. Naocznie, włóczka ta prezentuje się jako masywna, miękka, estetycznie i regularnie dość ciasno skręcona, grubsza od klasycznej shetland. Podczas dziergania równo sprężynuje, utrzymując jednakową grubość na całej długości. Można jej więc zafundować ażury i wzory, w których będzie się prezentować estetycznie i elegancko. 

Włóczka YarnArt Shetland Chunky sprawdzi się przede wszystkim w wierzchnich okryciach typu czapki, szale, płaszcze, grube swetry, poncza, pulowery, kamizele. Oprócz wielu, wielu zalet typu higroskopijność, trzymanie ciepła, niestety naturalna wełna ma jedną uciążliwą wadę -  może podgryzać, dlatego mowa tu o okryciach zewnętrznych. Akryl minimalizuje tę właściwość, ale bardzo wrażliwi nie podołają w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Pocieszeniem mogą być coraz to nowe, ulepszone środki do pielęgnacji odzieży z wełny a także wszelkie domowe sposoby walki z drażnieniem przez wełnę owczą. Jeśli jednak to wełna nie dla Ciebie, zapoznaj się z ofertą wlóczki merino bulky lub merino exclusive; to podobne grubością włóczki, jednak z innej łagodniejszej przędzy owczej – merino. Jednak dla zdecydowanych na elegancką włóczkę Shetland Chunky zapewnienie, że po właściwym użytkowaniu i pielęgnacji wyroby z niej będą nosić się komfortowo i służyć długie lata. Również ze spruciem nie będzie większego kłopotu, wystarczy rozprostować ją nad parą i przystąpić do dziergania innego wyrobu, który będzie wyglądał jak nowy. Producent  sugeruje dla tej włóczki druty 6mm, szydełko 6,5mm – a na wzorcowy kwadrat 10x10 cm potrzeba 8,5 metra tej włóczki. 

YarnArt™ Shetland Chunky

Kolejna, szlachetna włóczka podarowana przez naturę, pochodząca od owiec szetlandzkich, których runo znane jest na całym świecie. Mowa o przędzy z dużą zawartością włókna naturalnego występującej pod nazwą  włóczka YarnArt Shetland Chunky. Charakterystyczna dla tej włóczki jest jej masywność, miękkość, estetyczne wykonanie i lekka perłowość. Nie bez znaczenia jest też skład; to bardzo grzejna włóczka, bo 50% stanowi wełna i 50% akryl. Zatem już wiadomo na co można ją przeznaczyć – wszystko, co przynosi ulgę i zadowolenie w chłodne, zimowe dni. Wnętrze ożywimy ciepłem a wizerunek pięknymi, głęboko nasyconymi kolorami.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Skład

Skład

Marka

Marka

Rozmiar szydełka

Rozmiar szydełka

Rozmiar drutów

Rozmiar drutów

1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1