Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Silky Wool jak sama nazwa wskazuje, to włóczka wełniano-jedwabna o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. W jej składzie jest 65% wełny z merynosów i 35% jedwabiu rayon. Wełna z merynosów charakteryzuje się niespotykanie cienkimi i sprężystymi włóknami (kilkukrotnie cieńsze od tradycyjnej wełny), które w kontakcie ze skórą nie drapią jej, a się tylko zginają nie drażniąc skóry. Na powierzchni włókien są samooczyszczające się łuski, dzięki którym wełna ma właściwości przeciwbakteryjne i wypiera nieprzyjemne zapachy. Z ochotą więc łączy się tą wełnę z innymi włóknami, tworząc włóczki na naprawdę wysokim poziomie. Przykładem mogą być włóczki merino łączone w różnych proporcjach z akrylem.
Drugim ważnym składnikiem, który posiada włóczka YarnArt Silky Wool jest jedwab rayon. Jest to włókno sztuczne, jednak surowcem do jego pozyskania jest celuloza, dzięki czemu w zakresie komfortu zachowuje właściwości jak włókna naturalne takie jak len, bawełna, jedwab czy wełna.
Włókna sztucznego jedwabiu są miękkie, gładkie, chłodne, wygodne i bardzo chłonne, nie izolują jednak ciepła ciała, przez co nadają się do noszenia w ciepłe dni, dając poczucie przyjemnego chłodu. Reasumując właściwości merynosów i jedwabiu rayonu możemy śmiało powiedzieć, ze połączenie ich to doskonały pomysł. W jego wyniku powstała włóczka niezwykle delikatna, miękka, mocna i o lekkim połysku. Jest cienka i bardzo lekka, jej 25 gramowy motek zawiera aż 190 metrów bieżących. Z tak cienkiej włóczki drutami i szydełkiem o przekroju 3mm możemy wykonać odzież blisko ciała, szale, czapki, chusty, bieliznę okazjonalną i termiczną, łącznie ze skarpetami oraz odzież dla dzieci. Powstanie wyrób niezwykle miękki i subtelny. Zastosowanie narzędzi o grubszym przekroju spowoduje wyrób bardziej ażurowy i powłóczysty, chyba że włóczkę potraktujemy podwójnie, wtedy uzyskamy wyrób nieco grubszy, ale nadal delikatny i miękki. 
Włóczka YarnArt Silky Wool ze względu na swoje właściwości zasługuje na wyjątkowe traktowanie podczas jej pielęgnacji. Wymaga prania tylko ręcznego poprzez wygniatanie z zastosowaniem środków przeznaczonych do wełny, lub szamponu. Użyty proszek do prania w znacznym stopniu zniszczy jej włókna i zmieni strukturę wełny, która straci elastyczność i zacznie się przecierać. Mimo takich wymagań, warto mieć w swojej szafie wyroby z tej wyróżniającej się na tle innych włóczki.

YarnArt™ Silky Wool

Włóczka YarnArt Silky Wool to połączenie ze sobą dwóch włókien zasługujących na wysokie notowania, przez co i sama włóczka jest przędzą wyborną. Jej skład to 65% wełna merynosowa i 35% jedwab rayon. Merynosy targane ekstremalnymi warunkami pogodowymi dostarczają  niezwykle cienkich włókien o pierwszorzędnych właściwościach, a sztuczny jedwab wytwarzany z celulozy zachowuje właściwości takie same jak włókna naturalne. Obydwa składniki są niezwykle delikatne i w duecie tworzą właśnie taką włóczkę. Cienka, bardzo miła w dotyku o lekkim połysku nadaje się na wyroby odzieżowe blisko ciała, a poprzez swoją termikę, odprowadzanie wilgoci  i piórkową wagę również i na bieliznę.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.