Menu
  • Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Summer to jak sama nazwa wskazuje włóczka przeznaczona na wyroby wiosenno-letnie, lub całoroczne jeśli w użytkowaniu nie wskazana wełna. Jej skład to interesujące połączenie 70% bawełny i 30% wiskozy. Dlaczego interesujące? Wiskoza jest co prawda włóknem sztucznym, ale otrzymywanym z surowców naturalnych, jakim jest celuloza drzewna. Dlatego jej właściwości są takie same, jak włókna naturalnego, a szczególnie bawełny. Jest też do niej bardzo podobna, różniąc się tylko delikatnością. Wiskoza posiada cenne właściwości; jest bardzo higieniczna, wolna od zanieczyszczeń i uległa farbom, przez co posiada niezwykłe kolory. Jest  przewiewna i doskonale uzupełnia trochę siermiężną bawełnę, okraszając ją lekkością i połyskiem.
 
Włóczka YarnArt Summer
jest dobrym przykładem połączenia bawełno - wiskozowego. Włókno tej włóczki jest luźno skręcone, składa się z 4 nitek bawełnianych okręconych błyszczącym sznureczkiem wiskozowym w tym samym kolorze. Tym samym ozdabia ono bawełnę, czyniąc produkt delikatnym i promiennym. Jak każde włókno naturalne, jest to dobry surowiec do wyrobu wszelkich przedmiotów i ubranek dla dzieci, więc jeśli chcemy zrobić coś lekko połyskującego, a do tego ozdobione takimiż koralikami, to wytwór nie znajdzie sobie równych. A w biżuterii? Wszędzie tam, gdzie nie ukryjemy nitki bazowej, a chcemy by wyglądała interesująco i zdobiąco, np. w makramie, bransoletkach frywolitkowych, bransoletkach wyplatanych na krośnie i dysku oraz w technice sutaszu.
 
Włóczka YarnArt Summer to super włóczka na szale i chusty zarówno wieczorowe jak i casualowe, stroje kąpielowe i pareo, bluzki, spódnice, sukienki, wdzianka i wspomniana już torebka czy koszyk zrobiona z kilku nitek naraz. Luźne skręcenie nitki może powodować jej rozwarstwianie podczas pracy, nie jest to zatem włóczka  do spędzania czasu przed telewizorem, zwłaszcza dla początkujących z szydełkiem. Patrząc na bogatą paletę kolorów jednobarwnych i cieniowanych trudno jest się jej oprzeć. Jej urok z powodzeniem przełożymy na własny wyrób na drutach lub szydełku w postaci prostego i łatwego dywanika, lub nieco trudniejszej bombki na choinkę. W jednym motku tej ładnej włóczki jest aż 350m, a na próbkę zrobioną drutami nr 3,5 zużyto 15 metrów przędzy.

YarnArt™ Summer

Włóczka YarnArt Summer to połączenie 70% bawełny z 30% wiskozą, wzajemnie się przenikające, z których bawełna to ta intensywna a wiskoza to ta delikatna, dodająca splendoru. Fizycznie włóczka summer przypomina raczej miękki sznurek składający się z 4 nitek, okręconych regularnie błyszczącym sznureczkiem. Wykorzystać ją możemy w tworzeniu biżuterii techniką makramy, beadingu, sutaszu, haftu oraz jako mocne nici bazowe w wielu kolorach, przy biżuteryjnych projektach. To także bez zarzutu włóczka do pracy z drutami lub szydełkiem. Dziecięce wyroby, amigurumi a także bluzki, tuniki, letnie szale i chusty, ale coś jeszcze; to również idealna przędza na włóczkową torbę i koniecznie z własną ozdobą w postaci kaboszona lub koralików; a wszystko w kolorze włóczki. Minimalizm i ekstrawagancja w jednym.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1