• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Włóczka YarnArt Twed Country to następny wyrób włóczkowy z rodziny tweedów. Obok klasycznej włóczki YarnArt Tweed o grubości średniej, włóczka Tweed Country jest jej przeciwieństwem, bo jest dwa razy grubsza. Dla zaspokojenia wyobraźni – w przekroju ma ponad 4mm, czyli jest naprawdę gruba. To jedyna zasadnicza różnica, która może mieć wpływ na wybór tweedowej włóczki.  Zachowuje też ten sam skład, czyli 10% wiskozy, 30% wełny i 60% akrylu. Włókno wełniane - najważniejsze w tym składzie, posiada wiele pożądanych cech, między innymi karbikowatość, która nadaje włóczce puszystość i miękkość. Poza tym jest pochodzenia zwierzęcego, a więc posiada znakomite właściwości termoizolacyjne i higroskopijne, oraz zdolność pochłaniania promieni słonecznych. Wiskoza zaś jest włóknem filamentowym – ciągłym, cienkim i wytrzymałym, które jest naturalne, ale otrzymywane sztucznie; również higroskopijne, miękkie, przewiewne, nie elektryzujące się. I wreszcie akryl, włókno sztuczne, które potrafi znakomicie udawać wełnę ba, nawet spełniać jej właściwości. Zarówno akryl jak i wiskoza bardzo dobrze lączą się z wełną, wzmacniając ją, dodając sprężystości i wytrzymałości. Reasumując cechy właściwe, włóczka YarnArt Tweed Country jest włóczką, którą głównie przeznaczymy na odzież uzupełniającą: czapki, szale, kominy, ale też na ciepłe, grubsze pulowery, kamizele, tuniki, spódnice, kardigany i swetry.
Dosyć ciasny ale pulchny i sprężysty skręt powoduje też pulchność wyrobu. Oznacza to, że naciągana przy dzierganiu włóczka powraca do swojego pierwotnego wyglądu i kształtu, tworząc ładny, gładki wyrób. I nie przeszkadzają jej w ogóle druty o grubym przekroju. Wpłynie to jedynie na sztywność wyrobu. Im grubsze – tym bardziej miękki szal na przykład.
Włóczka YarnArt Tweed Country swoją grubością uraduje wszystkich niecierpliwych, bo swoją masą potrafi zamienić się w czapkę w jeden długi lub dwa krótkie wieczory, zrobioną na drutach lub na obręczy dziewiarskiej. Przyjrzyjmy się też odcieniom tej włóczki, które aczkolwiek spokojne, zachowują świeżość i odpowiednie nasycenie. Warto też zwrócić uwagę na wspomniany już kolor fioletowy i wykorzystać go w swojej grubości na ożywiające strój czapki i szale. To również atrakcyjna włóczka do naprzemiennego łączenia ze sobą.
Pamiętajmy, aby po udzierganiu docenić wartość wyrobu i zadbać o niego właściwie za pomocą wskazówek umieszczonych na każdej banderoli motka.

YarnArt™ Tweed Country

Włóczka YarnArt Tweed Country to włóczka trzyskładnikowa, w której znalazły się wiskoza w ilości 10%, wełna 30% i akryl 60%. Skład jej jest identyczny jak klasycznej włóczki Tweed, a różni się tylko tym, że jest dwa razy grubsza. Zachowane są charakterystyczne wtrącenia w postaci nielicznych nitek i „plamek” w innym, naturalnym kolorze. Lekko nierówno skręcona z trzech grubszych pasemek tworzy naprawdę solidną, ciepłą włóczkę na swetry, szale czapki pulowery, golfy, kominy i spódnice. Warto też zwrócić uwagę na pojawiający się w jej ofercie, obok naturalnych ziemnych barw - głęboko fioletowy kolor.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1