• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy


Najprostszym sposobem na stworzenie ciekawej, oryginalnej i nietypowej zakładki do książek, którą można wykonać dosłownie w kilka minut, jest wykorzystanie metalowych baz do zakładek. Takie bazy możemy podzielić na dwie osobne kategorie – pierwsza z nich to ozdobne bazy w rozmaitych kształtach – możemy na przykład spotkać się z bazą w kształcie syreny, pawia, smoka, delfina czy pióra – które zazwyczaj są podłużne i zakończone oczkiem do zawieszania. Bazy mogą też być rzeźbione w rozmaite, ciekawe motywy. Do takiej bazy wystarczy dołączyć dowolne zawieszki, chwosty, kamienie na szpilce lub kółeczku, koraliki, zaplecione sznureczki, kawałki rzemienia czy nawet krótkie sznury szydełkowo-koralikowe... Tutaj wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i tego, jaki charakter ma mieć gotowa zakładka do książki. Używając delikatnych, pastelowych kolorów, drobnych koralików i cieniutkich sznurków możemy uzyskać zakładkę o romantycznym charakterze, która świetnie sprawdzi się jako prezent dla przyjaciółki czy kuzynki. Użycie ciemniejszych kolorów i kamieni naturalnych pozwoli stworzyć bardziej elegancką zakładkę, która z całą pewnością spodoba się babci czy cioci i oszczędzi nam mnóstwa zamieszania przy szukaniu odpowiedniego prezentu z okazji urodzin czy świąt. Nie zapomnijmy też zrobić zakładki dla siebie, wybierając ulubione kamienie czy chwosty – szewc nie musi chodzić bez butów ;).

Drugi rodzaj metalowych baz, to bazy z miejscem na kaboszon. Zakładka do książki wykonana z takiej bazy ma nieco inną budowę – nie wkładamy jej między kartki książki, tylko zaciskamy na konkretnych stronach – zupełnie jak spinkę do włosów. W odpowiednie miejsce zakładki do książek wystarczy wkleić dowolny kaboszon – może to być kaboszon z kamienia naturalnego czy szklany kaboszon z dowolną grafiką – cokolwiek sobie wymarzymy i oczywiście będzie miało odpowiednie wymiary. Świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby może być zakładka do książki, wykonana na właśnie takiej bazie, z użyciem szklanego kaboszonu z własnym, wydrukowanym zdjęciem – taki spersonalizowany prezent po prostu musi się spodobać!  

Zakładki do książek

Głowę rękodzielnika zaprząta mnóstwo spraw: koraliki, nici, sznurki, rzędy, sploty, wzory... Nie ma co tej głowy zaprzątać dodatkowo zapamiętywaniem numeru strony w czytanej właśnie książce ;). Z pomocą mogą przyjść rozmaite zakładki do książek, a wiadomo – jeśli zakładki do książek, to tylko ręcznie robione. Dzięki bazom zakładek piękna i niepowtarzalna zakładka do książki może być gotowa w kilka minut! Możemy użyć bazy z miejscem na kaboszon, wklejając do niej piękny kamień naturalny, lub zwykłej metalowej bazy, do której możemy doczepić cokolwiek, co tylko sobie wymarzymy. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy, taka ręcznie robiona zakładka do książki będzie też wspaniałym prezentem dla najbliższych.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 5 z 5
Sortuj wg:
strona: z 1