• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jakie zapięcia magnetyczne do bransoletek

Zapięcia magnetyczne do bransoletek są lubiane przez kobiety charakteryzujące się skromnością i jednocześnie lubiące niebanalne dodatki. Wykonanie bransoletki z użyciem tych zapięć jest bardzo proste, a efekt – w zależności od wybranego zapięcia na magnes – może być wyjątkowy. Do jednolitych sznurków czy rzemieni można dobrać zapięcia magnetyczne bardzo ozdobne z cyrkoniami lub grawerem, natomiast do sznurków złożonych z kilku kolorów lub rzemieni szytych ze wzorem, dobiera się zapięcia gładkie.

Z czego są wykonane zapięcia magnetyczne Zapięcia magnetyczne do bransoletek najczęściej wykonane są ze stopów metali lub stali chirurgicznej. Mogą to być stopy metali nieszlachetnych lub miedź. Zapięcia wykonane z miedzi charakteryzują się równymi kształtami, gładką powierzchnią i ładnie zarysowanymi krawędziami. Miedziane zapięcia są polecane do biżuterii wysokiej jakości, robionej przez profesjonalistów oraz osób lubiących nienagannie wyglądający produkt. Zapięcia magnetyczne ze stali chirurgicznej są wybierane do misternych sznurów koralikowo-szydełkowych, ze względu na dobrą jakość oraz długi okres użytkowania. Zapięcie ze stali nierdzewnej to często produkt wybierany jako zapięcie antyalergiczne.

Rodzaje zapięć magnetycznych do bransoletek i naszyjników

1.Kształt - płaskie zapięcia na magnes stworzone z myślą o wielbicielkach rzemieni i sznurków. Występują w różnych rozmiarach, mogą być kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Wielkość i ilość sznurków lub rzemieni, dobiera się w zależności od wielkości otworu do wklejania. Jeśli lubisz rzemienie płaskie, wybierz zapięcie z otworem płaskim, odpowiadającym wielkości rzemienia. Jeśli wolisz sznurki lub rzemienie okrągłe o dużej średnicy, zwróć uwagę, aby wysokość otworu była odpowiednia do szerokości wybranych materiałów do wklejania. Niektóre zapięcia są bardzo duże, dlatego nadają się do biżuterii ciężkiej, z dużymi elementami ozdobnymi,
- okrągłe zapięcia na magnes zaprojektowane do elementów okrągłych, takich jak rzemienie okrągłe, sznurki satynowe, woskowane czy plecione, sznury koralikowo-szydełkowe. Najczęściej wybierane do stylizacji delikatnych i skromnych.

2. Mocowanie:
- wklejane zapięcie magnetyczne do biżuterii - bardzo łatwe w użyciu zapięcie, nie wymagające specjalnych umiejętności jubilerskich. Sznurki i rzemienie, wkleja się do zapięcia za pomocą kleju jubilerskiego lub kleju szybkoschnącego typu „kropelka”,
- z kółeczkiem do zaczepienia - aby stworzyć biżuterię potrzebujesz dodatkowych akcesoriów takich jak kółeczka montażowe i końcówki. Całość łączy się ze sobą, a końcówkę wkleja lub mocuje do elementu takiego jak sznurek czy rzemień. Można je dołączyć do łańcuszka,
- przekładane - nie wymagają dodatkowych akcesoriów, natomiast warto znać techniki zaplatania supełków, które przydadzą się w przypadku wybrania tego rodzaju zapięcia.

3. Powłoka:
- gładkie - klasyczne zapięcia, wykorzystywane do każdego rodzaju elementów metrażowych.
- z grawerem - ozdobne zapięcia magnetyczne, które najładniej wyglądają z gładkimi akcesoriami biżuteryjnymi,
- z cyrkoniami - wyjątkowe, romantyczne i bardzo eleganckie zapięcia, które pasują do gładkich akcesoriów.

Zapięcia magnetyczne

Zapięcia magnetyczne

Bransoletka z karabińczykiem czy zapięciem magnetycznym? Oto jest pytanie! Moda na zapięcia magnetyczne zaczęła się krótko po roku 2010 i do dzisiaj nie pozwala się zdetronizować. Te niezwykle łatwe w użyciu zapięcia, świetnie sprawdzają się w połączeniu z rzemieniami i sznurkami. Zapięcia na magnes są szerokie i wąskie, płaskie i okrągłe, gładkie i z wzorem, co pozwala nam na tworzenie niezliczonych kombinacji bransoletkowych. Mając jeden rzemień i kilka rodzajów zapięć magnetycznych, można kształtować wzór w różnych stylach. Zatem z tego samego rzemienia, możesz zrobić bransoletkę dla córki, mamy i babci, dopasowując tylko zapięcie. To jakie wybierasz? Z cyrkoniami, w kształcie serduszka czy prostokątne?