• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Zapięcia na klips są chętnie wybierane ze względu na to, że łatwo je zapiąć jedną ręką. Środkowy element tego mechanizmy – niewielki prostokącik z zawiasami, który rozpinamy, odginając jedną połowę i potem z powrotem zatrzaskujemy. To rozwiązane jest powszechnie stosowane na przykład w zegarkach, tylko naturalnie w nieco większej skali. Dzięki temu, że klips wystarczy lekko podważyć paznokciem nie musimy przytrzymywać bransoletki drugą ręką, co znacznie skraca czas potrzebny na założenie czy zdjęcie naszej biżuterii.

Tego typu rozwiązania mają zastosowanie w wielu różnych rodzajach błyskotek. Te z otworem do wklejania możemy użyć do różnorodnej biżuterii z rzemieni i sznurków, które układamy w pasujących nam układach. Do końcówek nakładamy klej jubilerski, wklejamy i już możemy cieszyć się piękną bransoletką. Do takich zapięć z okrągłym otworem możemy też wkleić misternie wyplatane sznury szydełkowo-koralikowe, oczywiście dobierając wielkość otworu do średnicy sznura.
Zapięcia na klipsz otworami do przewlekania sprawdzą się świetnie jako baza do niezwykle czasochłonnych, ale przy tym niezwykle efektownych bransoletek beadingowych, wyplatanych w niezwykłe kształty z najdrobniejszych koralików. Zapięcia zegarkowe są też idealne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rękodziełem – pozwolą na przykład łatwo i szybko zrobić i wykończyć prostą ozdobę na lince jubilerskiej. To naprawdę proste – wystarczy tylko przewlec jedną lub kilka linek jubilerskich przez dziurki w metalu, użyć odpowiednich stoperów, nawlec ulubione drobne kamienie jubilerskie, kryształki, koraliki szklane czy koraliki TOHO i zakończyć bransoletkę z drugiej strony za pomocą stoperów lub łapaczek. I już, własnoręcznie zrobiona biżuteria gotowa, teraz trzeba się tylko przygotować na pytania znajomych: „Ale ładne! Skąd masz?” ;).

Zapięcia na klips

Wszyscy kojarzymy klasyczne zapięcia na klips, które najczęściej można było spotkać w zegarkach, prawda? No to dobra wiadomość jest taka, że teraz można je spotkać również w bransoletkach i naszyjnikach. I co więcej – w tych najlepszych, bo własnoręcznie robionych! Zapięcia zegarkowe występują w wieeeeelu różnych wersjach – i do wklejania i do przewlekania, i prostokątne i okrągłe i nawet takie w kształcie motyla czy wachlarza – każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie je łączy to, że są niesamowicie wygodne w noszeniu i łatwe do rozpinania nawet jedną ręką. No i są urocze! ;)

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.