• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Zapięcia szufladkowe wykonane są  najczęściej ze stopu metali i składają się z dwóch elementów. Element zamontowany na jednym końcu naszyjnika czy bransoletki wsuwa się do elementu zamontowanego na końcu drugim. Kształty zapięć są bardzo różne i ich dobór zależy od stylu i samego wyglądu biżuterii. Zazwyczaj jeśli biżuteria jest bogata w swojej formie, zapięcie nie powinno odbierać jej urody i odwrotnie, jeśli przedmiot jest oszczędny w formie, możemy zamontować bogatsze zapięcie dopasowane wielkością, kształtem i barwą np. przy sznurze z pereł, czy innych jednorodnych koralików – możemy sobie pozwolić na nieco ozdobniejszy akcent właśnie w postaci zapięcia. Niejednokrotnie zapięcia te są ozdobą i stanowią centralny punkt przykuwający uwagę; tak jest np. w przypadku zamontowania go w surowej bransoletce z rzemieni, czy z samego łańcuszka; to samo dotyczy również naszyjników. Bardzo ładnie zapięcia szufladkowe prezentują się w naszyjnikach i bransoletkach bogatych w elementy metalowe, rzeźbione i gładkie przekładki oraz zawieszki. W takim przypadku zapięcie staje się elementem również ozdobnym, trudnym do zidentyfikowania, bo wygląda jak specjalnie użyty akcent zdobniczy.
  
Często zapięcia szufladkowe są stosowane ze względu na swoją moc i wytrzymałość. Naszyjniki i bransoletki z ciężkimi kamieniami oraz takie, w których nośnik składa się z kilku rzemieni czy sznurków. Należy wówczas wybrać zapięcie mające uszka, do których zamocowujemy osobno każdy element nośnika. Na pewno prostsze jest wklejenie sznurków czy rzemieni do metalowej końcówki, ale efekt jest nieporównywalny. Na uwagę zasługują również zapięcia ozdobione kryształkami czy cyrkoniami. Jeśli wykonujemy biżuterię z takimi elementami, „cyrkoniowe” zapięcie uczyni ją dopracowaną w każdym calu. 
  
Zatem, jeśli jesteś estetką, dbasz o szczegóły i tworzysz elegancką biżuterię, zafunduj jej unikatowe, bogatsze w formie zapięcia szufladkowe

Zapięcia szufladkowe

Pewnie nie raz zastanawiamy się jakie zapięcie zamontować w naszym naszyjniku czy bransoletce, zwłaszcza jeśli dotyczy to pracy, nad którą spędziliśmy wiele godzin i żaden szczegół nie jest nam obojętny. Możemy przecież zapinać biżuterię na zwykły karabińczyk, toogle czy federing, ale jeśli nie jest nam obojętna estetyka i elegancja, rozważmy zapięcia szufladkowe. Są to zapięcia łatwe w użytkowaniu, składające się z dwóch części – części ozdobnej i roboczej, w wielu stylach i kształtach. Rodzaj musi ściśle współpracować ze stylem, w jakim biżuteria została wykonana i jeśli o tym będziemy pamiętać, zapięcie szufladkowe będzie stanowiło przysłowiową kropkę nad i.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 3 z 3
Sortuj wg:
strona: z 1