• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Zapięcia szufladkowe wykonane są  najczęściej ze stopu metali i składają się z dwóch elementów. Element zamontowany na jednym końcu naszyjnika czy bransoletki wsuwa się do elementu zamontowanego na końcu drugim. Kształty tych ozdób są bardzo różne i ich dobór zależy od stylu i samego wyglądu biżuterii. Zazwyczaj jeśli biżuteria jest bogata w swojej formie, to zapinka nie powinna odbierać jej urody. Zasada działa w obie strony, jeśli przedmiot jest oszczędny w formie, możemy zamontować bogatsze zapięcie dopasowane wielkością, kształtem i barwą. Przy sznurze z pereł, czy innych jednorodnych koralików możemy sobie pozwolić na nieco ozdobniejszy akcent. Często zapięcia szufladkowe są ozdobą i stanowią centralny punkt przykuwający uwagę. Tak jest na przykład w przypadku zamontowania go w surowej bransoletce z rzemienia, czy z samego łańcuszka. To samo dotyczy również naszyjników. Te ozdobne zapinki bardzo ładnie prezentują się w naszyjnikach i bransoletkach bogatych w elementy metalowe, rzeźbione przekładki oraz zawieszki. W takim przypadku uchwyt staje się elementem również ozdobnym, trudnym do zidentyfikowania, bo wygląda jak specjalnie użyty akcent zdobniczy.
  
Są częstym wyborem ze względu na swoją moc i wytrzymałość. Naszyjniki i bransoletki z ciężkimi kamieniami oraz takie, w których nośnik składa się z kilku rzemieni czy sznurków. Warto wówczas wybrać uchwyt mające uszka, do których zamocowujemy osobno każdy element nośnika. Na pewno prostsze jest wklejenie sznurków czy rzemieni do metalowej końcówki, ale efekt jest nieporównywalny. Na uwagę zasługują również zapinki ozdobione kryształkami czy cyrkoniami. Jeśli wykonujemy biżuterię z takimi elementami, to „cyrkoniowe” uczyni ją dopracowaną w każdym calu. 
  
Zatem, jeśli jesteś estetką, dbasz o szczegóły i tworzysz elegancką biżuterię, zafunduj jej takie unikatowe, bogatsze w formie.

Zapięcia szufladkowe

Pewnie nie raz zastanawiamy się jakie zapięcie zamontować w naszym naszyjniku czy bransoletce, zwłaszcza jeśli dotyczy to pracy, nad którą spędziliśmy wiele godzin i żaden szczegół nie jest nam obojętny. Możemy przecież zapinać biżuterię na zwykły karabińczyk, toogle czy federing, ale jeśli nie jest nam obojętna estetyka i elegancja, rozważmy zapięcia szufladkowe. Są to produkty łatwe w użytkowaniu, składające się z dwóch części – części ozdobnej i roboczej, w wielu stylach i kształtach. Rodzaj musi ściśle współpracować ze stylem, w jakim biżuteria została wykonana. Jeśli będziemy o tym pamiętać, to owy ozdobnik będzie stanowił przysłowiową "kropkę nad i".

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1