• Darmowa dostawa od 99 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Zegarki są ozdobnymi przedmiotami odmierzającymi czas. Współcześnie projektowane zegarki to bardzo często połączenie zaawansowanej technologii i stylowego wzornictwa. Tanie zegarki biżuteryjne, najchętniej noszone przez kobiety, najczęściej noszone są na nadgarstku lub na szyi zawieszone na łańcuszku. Istnieje wiele typów zegarków. Wyróżnić w tak licznej grupie możemy choćby zegarki damskie, męskie, młodzieżowe, dziecięce, na pasku, na bransoletce, sportowe, do nurkowania czy biżuteryjne. Modne zegarki traktowane są przez niektórych jako symbol prestiżu. Ceny niektórych z nich osiągają zawrotne ceny. Znane firmy produkujące zegarki to Edox, Tissot, Longines, Timex czy Rolex. Producentem najbardziej prestiżowych i pożądanych zegarków są Szwajcarzy. Od lat uchodzą za lidera na rynku zegarków. Modne zegarki mają często dodatkowe ozdoby. W zegarkach dla Pań mogą to być kryształki Swarovski, drobne kamienie szlachetne czy zdobiona ornamentem obudowa zegarka. Równie zdobne są paski, na których nosi się zegarek. Występują w wersjach od jednokolorowych o jednolitej strukturze po wielokolorowe, błyszczące, fakturowane, ozdobione brokatem czy w neonowych kolorach. Interesują wygląda tarcza zegarka podświetlana kolorowymi diodami. Zegarki tanie, obok funkcji pokazywania czasu, mogą mieć wiele innych. Dodatkowo mogą pokazywać aktualną datę czy aktualną godzinę z innej strefy czasowej.

Rodzaje:
W bogatym świecie zegarków możemy wyróżnić te zaprojektowane z myślą o kobietach i o mężczyznach. Inny design będą prezentowały zegarki młodzieżowe a jeszcze inne będą tanie zegarki dla dzieci. Zegarki damskie możemy podzielić ze względu na sposób wyświetlania przez nie godziny. Pierwszy rodzaj wykorzystuje tarczę i wskazówki, drugi rodzaj pokazuje czas przy pomocy wyświetlaczy ciekłokrystalicznych lub diodowych. Zegarki wykazują różny stopień odporności na wodę i wilgotność. Mają także różne sposoby mocowania. Mogą być noszone na pasku lub na łańcuszku. Formy bardziej fantazyjne to noszenie zegarka na tkaninie czy rzemieniach. Rynek zegarków jest też bardzo zróżnicowany jeśli chodzi o ich ceny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zegarków dedykowanych konkretnym użytkownikom. I tak dla żeglarzy powstał zegarek, w który wbudowany jest kompas i kalkulator pływów, dla nurków dostępne są zegarki odporne na wodę do głębokości kilkuset metrów czy obliczające prędkość i głębokość zanurzenia podczas nurkowania.

Z czego są zrobione:
Zegarki produkowane są z rozmaitych materiałów. Poszczególne części zegarka wykonane są z metali (stal, stal szlachetna, srebro, stopy metali i innych), szkła, plastiku, syntetycznej ceramiki lub specjalnych, nowoczesnych materiałów kompozytowych

Zegarki damskie i męskie.

Wyprodukowanie pierwszego zegarka datowane jest na początek 1500 roku. Był to zegarek kieszonkowy, który popularny był aż do I wojny światowej. Na początku XX wieku pojawiły się tanie zegarki na rękę, jednak były traktowane jako element ozdobny na równi z bransoletką i noszone były wyłącznie przez kobiety. Z wybuchem wojny, zegraki na rękę zaczęły być noszone przez żołnierzy, ponieważ były wygodniejsze niż tani zegarek kieszonkowy na łańcuszku.

Rewolucja w modowym świecie zegarków przybierała coraz szybszego tempa, jednak prawdziwą zmianę postrzegania zegarków zapoczątkowało wynalezienie przez George'a H. Thiess'a zegarka elektronicznego. Współcześnie najbardziej popularną firmą produkującą tego typu zegarki jest casio, która oferuje zegarki męskie, zegarki damskie i zegarki dziecięce. Ekrany zegarków elektronicznych mogą mieć bardzo zaawansowane funkcje takie jak mierzenie pulsu podczas biegu czy liczenie spalanych kalorii.

Modne zegarki są produktem, który tak jak inne akcesoria z naszej garderoby podlega trendom. I tak, na damskie ręce trafiły zegarki lego, geneva czy jelly watch. Fanki zegarków jelly watch, przez ich niską cenę i ogromną gamę kolorystyczną, najczęściej mają ich kilka. Podobne walory wizualne mają zegarki firmy Xonix, która specjalizuje się w wodoszczelnych zegarkach sportowych.

Eleganckie wzornictwo zegarków gwarantują producenci zegarków tacy jak Jordan Kerr czy kamieni jubilerskich Swarowski Elements. Do tej grupy zaliczają się także damskie zegarki Perfect. Zegarki damskie często występują z kryształkami, kolorowymi tarczami i różnymi wzorami pasków, natomiast męskie – zarówno kwarcowe jak i elektroniczne mocno wyróżniają się kolorami.

Wyjątkowe modne są te stylizowane na retro czy w stylów vintage. Powróciły zatem tanie zegarki ze starego złota na łańcuszku, albo z otwieraną klapką na małe zdjęcie.

Prawdziwy fan zegarków może zainwestować fortunę w ulubiony model, na przykład w najnowszy modny zegarek. Zwraca wtedy uwagę na mechanizm, funkcjonalność i często producenta, bo to często świadczy o jego prestiżu. Natomiast przeciętny posiadacz zegarka traktuje go jako ozdobę i kupuje po prostu to co mu się podoba.

Zegarki Gino rossi damskie

Odmierzanie czasu interesowało ludzi od zawsze. Ale zanim zegarek stał się niewielkim przedmiotem codziennego użytku noszonym na nadgarstku przeszedł długą drogę. Zegarek to przyrząd do ciągłego pomiaru czasu. Wskazuje godziny i minuty, czasem dodatkowo także sekundy. Na początku ubiegłego wieku zegarki kieszonkowe uważane były bardziej za rodzaj mody niż traktowane za użytkowy przedmiot. Wówczas była to ozdoba zarezerwowana tylko dla kobiet. Dziś modne zegarki z powodzeniem noszone są zarówno przez kobiety jak i mężczyzn a także przez dzieci i młodzież. Dziś zegarki nosimy najczęściej na nadgarstku, ale popularną formą są też zegarki umocowane na łańcuszkach i założone na szyję. Jeśli ich tarcze przykryte są od góry ażurową nakładką wykonaną z metalu wyglądają wówczas jak sekretniki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.