• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ametyst jest odmianą kwarcu, który swoje zabarwienie zawdzięcza obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu. Ciekawostką jest dopuszczalna temperatura, po przekroczeniu której staje się bezbarwny. Pomimo że mowa tu o 250 stopniach Celsjusza warto wiedzieć dodatkowo, że przy osiągnięciu temperatury 500 stopni staje się cytrynowy i potrafi udawać inny kamień – cytryn. Nas jednak interesuje fioletowy ametyst, a dokladniej Ametyst kaboszony, które potrafią zachwycać ze względu na swoje kolory od bardzo ciemnego fioletu do jasnego wrzosu. Nasycenie koloru powoduje że odbiór jego jest bardzo zróżnicowany od przyciężkiego do bardzo lekkiego, który można połączyć z jedwabnymi chwostami, piórkami i kryształkami. To wszystko powodują smugi, szlif, gęstość kamienia i kolor, który jest symbolem młodości i niezależności. Zatem Ametyst kaboszony doda okazałości i szyku biżuterii klasycznej oraz wpisze się w nowoczesny nurt jako biżuteria młodzieżowa, dziewczęca. Kaboszon opleciony makramowymi węzełkami z przyczepionym chwostem, zawieszone na makramowym sznurku jako wisior lub na biglu jako kolczyk. Bardziej pracochłonną biżuterią jest ta tworzona w beadingu, polegająca na przyszywaniu za pomocą specjalnej igły i mocnych nici jubilerskich drobnych koralików wokół kaboszona. Koralikami do tego świetnie nadającymi się są TOHO oraz kryształki CrystaLove a także kulki ametystu bedące kamieniami jubilerskimi. Jak wykonać obszycie kaboszonu a także jak w makramie się prezentuje kaboszon możemy zobaczyć i zainspirować się na naszym blogu. Warto zwrócić uwagę jak wykonać wisiorek wg własnego rysunku. Na blogu jest to breloczek wykonany ściegiem wstecznym i cegiełkowym ale równie dobrze mógłby być wisiorkiem lub broszką a  ametystowe koraliki zastąpione przyklejonymi kaboszonami. Ametyst kaboszony to kamień królewski, którym ozdabiano insygnia królewskie. To także kamień zachwytu często opiewany w poezji.

Ametyst - kaboszony

Ametyst kaboszony to kamienne poduszeczki o rzadko spotykanej wśród kamieni barwie fioletowej. Chłodny fiolet ametystu tworzy eratyk spójny w odbiorze, niekonwencjonalny i prowokujący. Korzystając z gotowych baz kaboszonowych stworzymy biżuterię oszczędną w formie bez dodatkowych ozdób, mającą na względzie tylko ważność kamienia. Ametyst kaboszony osłabi swój chłód jeśli połączymy go z półfabrykatami do wyrobu biżuterii w kolorze jasnego srebra, z kryształkami, z półprzeźroczystymi koralikami a w makramie – z nylonowymi sznurkami. Zatem beading, makrama i wire wrapping to główne techniki, w których kaboszony z ametystu pokażą swoje piękno i zaklętą w nich harmonię.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.