Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obsydian

( ilość produktów: 15 )

Obsydian ma wygląd bardzo szklisty i jest to uzasadnione, bo to naturalnie występujące w przyrodzie szkło. Powstaje na skutek szybko zastygającej gorącej lawy, a zawarte w niej minerały wpływają na jego kolor i właściwości. Ostatecznie występuje w kilku odmianach, a najpopularniejszą, zresztą bardzo ładną jest obsydian śnieżny. Jego jasny koronkowy wzór na tle ciemnego kamienia, pozwala łączyć go z wyraźnymi śmiałymi kolorami, srebrzystymi dodatkami, chwostami i sznurkami. Kamień ten zadowoli minimalistki, bo występuje również w postaci gotowych zawieszek, którym do zawieszenia wystarczy tylko rzemień lub sznurek.

Obsydian to kamień znany i używany od bardzo dawna w postaci narzędzi, broni, rzeźb i ozdób. Popularny i ceniony ze względu na swoją ostrość i twarde krawędzie służył do wyrobu rytualnych noży, grot strzał a nawet zwierciadeł. Dziś jest kamieniem poszukiwanym przez kolekcjonerów, używany jako dekoracyjny, ozdobny i jubilerski do wyrobu biżuterii. Czysty obsydian bez żadnych domieszek jest kamieniem czarnym, a ten z domieszkami może wykazywać się iryzacją w kolorach: złocistym, zielonym, niebieskim, purpurowym. Wydobywany jest w USA, Włószech, Japonii, na Węgrzech, w Kenii, Gwatemali i Rosji, a także w Armenii i w Meksyku skąd przywieziemy na pewno jakąś pamiątkę z tego minerału, bo jest tam bardzo popularny. Oprócz wielu form, spotkasz go rownież jako pięknie wyszlifowane kaboszony, które na pewno zachwycą handmadowe mistrzynie beadingu i sutaszu. Jego przeważające szarości pobudzają wyobraźnię o włączanie dodatkowych często śmiałych kolorów nie tylko koralików i kamieni ale także rzemyków i szurków do sutaszu. Wśród  półfabrykatów do wyrobu biżuterii znajdziemy łańcuszki i przekładki w kolorze czarnego srebra, które w połączeniu z tym kamieniem,  utworzą biżuterię o charakterze całodziennym w stylu street free.
Jeśli kolor czarny jest naszym ulubionym - o dyspozycję i wkomponowanie w biżuterię proszą się czarne chwosty, metalowe przekładki z czarnym reliefem, srebrzyste przekładki z czarnymi cyrkoniami. Okragłe paciorki tego minerału to świetne kulki na kolczyki, proste bransoletki na gumce jubilerskiej lub solidnie wykończone z metalowym zapięciem toogle albo wklejaną końcowką z karabińczykiem, która dopełni całości ale też bansoletkę ozdobi. Kulki, szczególnie te o wykończeniu matowym to również dobry pomysł na makramową bransoletkę dla mężczyzn.
Magicznie ? jest przeznaczony dla osób wrażliwych i delikatnych, które nie potrafią walczyć o swoje prawa, a kamień ma dodać im odwagi i pewności siebie.

pixel