Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Końcówki do biżuterii

( ilość produktów: 78 )

Każdy rodzaj biżuterii ? od bransoletek, poprzez naszyjniki i wisiory aż po kolczyki powinien zostać odpowiednio starannie zrobiony. Zakończenia prac biżuteryjnych są jednymi z ważniejszych elementów przy dopracowywaniu i wykańczaniu projektu jubilerskiego handmade. To od nich zależy jak trwałe będą nasze dzieła, ale też jaki będą miały charakter. To one często decydują w jakim stylu będą utrzymane i na jaką okazję najlepiej się sprawdzą. Warto przemyśleć na jakiej formie biżuterii nam zależy i w jakich okolicznościach zechcemy ją założyć, by następnie odpowiednio dobrać końcówki do bransoletek. Bardzo szeroki wybór wśród tych elementów sprawia, że każdy twórca może wśród nich znaleźć coś dopasowanego do ozdób które wykona.

Jak dobrać odpowiednie końcówki do biżuterii?

Zakończenia jubilerskie, czyli jeden z podstawowych półfabrykatów służący do wykańczania biżuterii takiej jak bransoletki, naszyjniki, wisiory. To elementy, które zaciskamy lub wklejamy na końcach rozmaitego rodzaju linek, sznurków lub rzemieni. Tulejki do wklejania z kolei, to takie przy użyciu których trzeba użyć kleju jubilerskiego. Te elementy bardzo często dostosowane są do półproduktów, z których tworzymy nasze prace. Na przykład płaskie zakończenia najlepiej sprawdzają się w rzemieniach o bardziej płaskich kształtach. Okrągłe o najmniejszych średnicach będą dobrym wykończeniem dla różnego rodzaju linek, łańcuszków a te przypominające sprężynki łatwo złapią końce cienkich rzemieni czy sznurków. Elementy w które wkleja się do końcówek są bardzo proste w użyciu. Wystarczy wybrać pasującą i odpowiedni klej jubilerski (na przykład UHU lub klej do biżuterii Hasulith). Do wybranej tulejki włożyć wcześniej posmarowane klejem paseczki bransoletki lub naszyjnika i gotowe. Następnie dobrać odpowiednie zapięcie. Jednakte produkty to nie tylko element biżuteryjny, który wykorzystamy w produkcji bransoletki czy ozdoby na szyję. Równie dobrze sprawdzą się one w kolczykach. Najczęściej są tu wykorzystywane okrągłe, w które wkleja się chwosty.

Z jakich materiałów wykonane są końcówki?

Produkty dostępne są w sklepie pasart.pl wykonane są z różnych metali, stopów metali oraz stali nierdzewnej (chirurgicznej). Metale, są to najczęściej takie materiały jak: miedź, mosiądz, srebro lub stopy metali. W zależności od stylu tworzonej biżuterii, końcówki do wklejania można wybrać wśród takich kolorów jak: kolor srebrny, srebrny oksydowany, czarny, mosiężny, miedziany, czy złoty (w kilku odcieniach). Bestsellerowe półfabrykaty są jednak ze stali nierdzewnej.

Typy i rodzaje końcówek do biżuterii

Wśród tych produktów można wyróżnić między innymi te do zaciskania (krokodylki), które są płaskie i posiadają charakterystyczne ząbki, które ułatwiają przytrzymanie materiału który chcemy wykończyć. Szczególnie dobrze sprawdzają się przy wykańczaniu płaskich rzemieni. Szeroka gama kolorystyczna ? od złotych poprzez srebrne do srebrnych oksydowanych sprawi, że łatwo dobierzemy je do każdego typu rzemienia lub sznurka.
Dużą popularnościa cieszą się także te do wklejania: są to najbardziej uniwersalne elementy wykończające, które mocujemy poprzez włożenie do środka, posmarowanego wcześniej klejem, sznurka, rzemienia lub linki. Mamy do dyspozycji bardzo duży wachlarz różnego rodzaju tulejek do wklejania. Występują one najczęściej w kształtach przypominających dzwoneczek, ale mogą mieć również postać walca, podkówki, sprężyny i wiele innych. Bardziej ozdobne rzemienie wystarczy wkleić w proste, klasyczne tulejki w kształcie walca. Natomiast projekt z użyciem materiałów o prostszym i skromniejszym wyglądzie można wzbogacić i przyozdobić wykorzystując elementy ozdobne, na przykład takie z cyrkoniami.

pixel