Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krawatki

( ilość produktów: 28 )

Krawatki do biżuterii to elementy bez którego nie obejdzie się żaden miłośnik ręcznego wykonywania biżuterii. Mocujemy do nich kamień zdobny lub kryształ, który ma specjalnie zaprojektowany otwór. Samą krawatkę umieszczamy na sznurku jubilerskim, rzemieniu lub łańcuszku. Omawiane uchwyty są jednocześnie komponentem ozdobnym całej biżuterii. Oprócz wymienionej mają także funkcję konstrukcyjną. Przytrzymują bowiem na swoim miejscu zawieszkę. Oddają styl całej biżuterii, w którą są wkomponowane. Spotykamy je w różnych kolorach i rozmiarach. Ważne jest, by dobrać je tak, by pasowały charakterem do podwieszanych ozdób. Warto pamiętać o zgodności kolorystycznej metalowych elementów w całej kompozycji biżuteryjnej. Krawatka to subtelny dodatek, który ma wpływ na wygląd całej biżuterii.

Krawatki do zawieszek

Podwieszka jest ozdobnym, metalowym półfabrykatem do wyrobu biżuterii. Niezależnie od techniki w jakiej pracujemy uchwyty te będą potrzebnym elementem. Umieszczamy na nich zawieszki charms, kamień lub kryształ specjalnie do tego przystosowany. Musi mieć on zrobiony otwór w odpowiednim miejscu tak, by założona na niego krawatka dobrze się do niego dopasowała i ani nie odsłaniała otworu ani nie była dla niego zbyt mała. Dopasowanie krawatki do biżuterii to podstawa dobrego zastosowania tego elementu. Możemy umieścić na łańcuszku, lince lub rzemieniu jubilerskim, może to również być sznurek lub pęk sznurków jubilerskich. Choć element ten nie jest gabarytowo duży, to ma ogromny wpływ na końcowy wygląd biżuterii zaprojektowanej z jej udziałem. Należy też dostosować wygląd i styl do zawieszki oraz charakteru całej biżuterii. Jeśli biżuteria lub kamień, który będzie umieszczony w krawatce prezentuje styl minimalistyczny, to warto by uchwyt także był w takim stylu. Bez dodatkowych zdobień czy mocno fakturowanej powierzchni. Ważnym elementem kompozycyjnym biżuterii jest fakt, by uchwyty do powieszania oraz inne dodatki metalowe były wykończone w tym samym kolorze.

Rodzaje krawatek do biżuterii

W ofercie sklepów dostępnych jest wiele rodzajów krawatek. Jedne mają zupełnie gładką powierzchnię, inne mają fakturowaną powierzchnię lub są zdobione ornamentami. Elementy te różnią się między sobą kolorem . Najczęściej spotykane są takie w kolorze srebrnym, złotym. Rzadziej można spotkać zrobione z metalu w innym kolorze. Specjalny rodzaj krawatek stanowią uchwyty do kryształów Swarovskiego. Mają one bolce, na które nakładamy kryształki i delikatnie zamykamy  szczypcami jubilerskimi. Czynność te dobrze jest wykonać przez miękki materiał, by nie porysować szczypcami powierzchni krawatki.
Uchwyty do bransoletek zrobione są ze stopów metali lub stali chirurgicznej. Najczęściej wybieranymi są te w kształcie oliwki. Oliwki mają małe oczko do którego za pomocą kółeczka montażowego podczepia się zawieszkę. Podwieszkę umieszcza się pomiędzy koralikami lub kamieniami. Krawatki ze stali chirurgicznej, które są antyalergiczne to bestseller w sklepie pasart.

pixel