Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Round

( ilość produktów: 654 )

Koraliki TOHO? Round

Koraliki TOHO? Round są najczęściej wybieranymi szklanymi koralikami drobnymi. Te japońskie koraliki te są produkowane od 1951 roku, a jedno z ulubionych powiedzeń producenta, to "zawsze dąż do zmiany i kreacji". Dzięki temu, koraliki TOHO? round są stale ulepszane i zostały dopracowane w takich szczegółach, jak kształt i wielkość dziurki. W porównaniu do innych drobnych koralików, TOHO? mają większą dziurkę wewnętrzną oraz są łagodnie wykończone, co daje gwarancję, że krawędzie nie przetną cienkiej nici do beadingu. Japońskie koraliki TOHO? round nadają się do każdej formy beadingu, do haftu koralikowego, sutaszu, a także do bransoletek na krośnie. Do beadingu zazwyczaj wykorzystuje się TOHO? 11/0, a do kolczyków i bransoletek większe koraliki takie jak 3/0 i 6/0. Do drobnych TOHO? najlepiej jest używać igły do koralików, dlatego, że jest na tyle cienka, że koraliki nie będą pękały, kiedy będziemy przewlekać nić.

 

Koraliki TOHO round

Japońskie koraliki TOHO? Round są drobnymi koralikami o kształcie nieco spłaszczonej kuli, występujące w kilku rozmiarach, wielu kolorach i różnych wykończeniach. Przyglądając się ofercie tych koralików i ich rozmiarom możemy mieć mylące odniesienie co do ich podanych wielkości, zatem przyda się na pewno wyjaśnienie co znaczą podane przy koralikach wielkości.

 

Rozmiary koralików TOHO round

Każdy rozmiar koralików TOHO? round  zawiera informację ile sztuk danej wielkości zmieści się na długość 1 cala. 1 cal to 2,54 centymetra, co oznacza, że na taki odcinek wchodzi 15 koralików o rozmiarze 15/0, 11 koralików o rozmiarze 11/0, 8 koralików o rozmiarze 8/0,  6 koralików o rozmiarze 6/0 i wyjątkowo 4 koraliki o rozmiarze 3/0. Mając takie informacje łatwo obliczymy ile mniej więcej potrzebujemy koralików oraz uruchomimy wyobraźnię co do faktycznej ich wielkości. Wniosek taki, że im wyższy rozmiar koralików TOHO, tym koraliki są mniejsze i odwrotnie: im rozmiar mniejszy, tym koraliki większe.

 

Co zrobić z TOHO round

Szklane drobne koraliki TOHO? Round poprzez swoją nienaganną budowę pozwalają na tworzenie biżuterii zarówno płaskiej jak i w wydaniu okrągłym, którą znamy jako sznury koralikowo-szydełkowe. Aby znacznie ułatwić sobie tworzenie takiej biżuterii warto pokusić się o posiadanie krosna do koralików ? w przypadku płaskich wyrobów oraz dysku kumihimo do wyrobu sznurów. Jak ciekawa w splotach, kolorach i pomysłach może być biżuteria z udzialem Toho Round możecie zobaczyć na naszym blogu. Warto również wiedzieć, że aby dobrze się pracowało z koralikami Toho potrzebna jest właściwa igła, mocne nici jubilerskie lub cienki sznurek, końcówki, zapięcia i inne produkty w zależności od wykonywanego projektu, które dokładnie są wymienione przy każdym kursie na blogu. Wystarczy wpisać w okienko wyszukiwania na blogu: Toho - i już!

 

Wykończenie TOHO round

TOHO? Round posiadają też różne wykończenia występujące w takich samych kolorach, o czym trzeba pamiętać wybierając koraliki. Pozwoli to na właściwe skompletowanie kolorystyczne i uniknięcie pomyłek. Jeśli szukasz koralików TOHO, z których nie ściera się powłoka, wybierz wykończenie Perma Finish. Wszelkie kolory o metalicznym połysku, to wykończenie Metallic lub Galvanized, natomiast z matowym efektem to wykończenie Matte. Do matowych rodzajów powłoki TOHO zaliczają się także Frosted i Milky. Oznaczenie Sliver Lined oznacza, że wewnątrz koralików jest srebrna powłoka. 

pixel